Inne

Trzecia edycja Forum Wizja Rozwoju - największego wydarzenia gospodarczego północnej Polski odbędzie się w terminie 24-25 sierpnia w Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni.

Organizatorzy zaplanowali szereg bloków tematycznych poruszających szerokie spektrum zagadnień kluczowych z punktu widzenia rozwoju rodzimej gospodarki. Wśród nich wymienić należy: gospodarkę morską, energetykę wiatrową, inwestycje, technologie innowacyjne, gospodarkę narodową, ekonomię i rynek pracy, zdrowie, politykę senioralną oraz edukację w kontekście badań warunkujących rozwój gospodarczy.

Jak co roku konferencja stanie się ośrodkiem dyskusji rodzących nowe rozwiązania warunkujące rozwój polskich portów. Nierozerwalnie połączone z tym zagadnieniem będą tematy ujmujące kwestie transportu oraz innowacji. Ważne miejsce w programie poświęcono również morskiej energetyce wiatrowej.

Tegoroczne forum stawia szczególny nacisk na uwypuklenie znaczenia innowacji technologicznych. Sporą część wydarzenia stanowić będą rozmowy o inteligentnych specjalizacjach, ekomobilności i cyfryzacji.

Innowacyjne rozwiązania są siłą napędową polskiej gospodarki Andrzej Michalak, prezes Zarządu Fundacji Wizja Rozwoju.

Ponownie poruszona zostanie problematyka tzw. „srebrnej” gospodarki, czyli efektywnego wykorzystywania wiedzy, doświadczenia oraz potencjału zawodowego seniorów.

Eksperci pochylą się również nad zagadnieniami ściśle związanymi z obecną sytuacją ekonomiczną zaistniałą na skutek epidemii koronawirusa. Nie zabraknie takich tematów jak: dywersyfikacja produkcji krajowej, działania Spółek Skarbu Państwa, wsparcie MŚP.

Podczas wydarzenia tradycyjnie promowane będą polskie produkty, rozwiązania i firmy. Wzorem ubiegłych lat przyznane zostaną Nagrody Gospodarcze dla firm najbardziej zasłużonych w kreowaniu polskiego rynku.

Tegorocznym Wydarzeniem towarzyszącym konferencji Forum Wizja Rozwoju będzie Pomorskie Forum Kół Gospodyń Wiejskich.

Organizatorzy po raz kolejny zapraszają do wzięcia udziału Hackathonu Wizja Rozwoju ’20. Więcej szczegółowych informacji znajduje się na stronie https://challengerocket.com/wizjarozwoju20/

Warunkiem uczestnictwa w panelach dyskusyjnych jest bezpłatna rejestracja za pośrednictwem strony internetowej: https://rejestracja.wizjarozwoju.pl

Źródło informacji: Media Support Group

+1 Chyba koronawizja
A organizatorzy nie wiedzą, że pandemia się jeszcze nie skończyła? Codziennie średnio po 400 zakażeń, na świecie wszystkie targi i konferencje odwołane i poprzekładane na kolejny rok a w Gdyni mają to gdzieś?
24 lipiec 2020 : 07:57 Tomerski | Zgłoś
-1 Korona na wiecach?
Mati ogłosił, że nie ma się czego bać w pandemii. To czego cykasz. Trzeba otwierać kraj ile lat będziemy się kryć? PAD się nie zaszczepi i 10mln również a szczepionki brak.
24 lipiec 2020 : 08:27 Stan | Zgłoś
+4 Wizja
Na tym portalu czytałem niedawno, że w tym roku na świecie (w tym w Europie) imprezy branżowe są odwołane, a konferencje zamienione na online. Czyli tamci są głupi, a w Gdyni mądrzejsi? Nie mogą się wstrzymać do przyszłego roku? Moim zdaniem, to niepotrzebne narażanie ludzi i tworzenie kolejnych ognisk zakażeń. Bardzo się dziwię organizatorom, nie rozumiem ich ignorancji i parcia na zrobienie tego za wszelką cenę, kosztem zdrowia ludzi, którzy tam pójdą.
24 lipiec 2020 : 08:38 Tomerski | Zgłoś
+7 Frekwencja
Frekwencja bedzie oszałamiajaca.

Oczywiście prezesi firm panstwowych stawią się w komplecie.
24 lipiec 2020 : 09:57 Ric | Zgłoś
+2 Przypominam...
... że konsekrowani są odporni na koronę. Amen.
24 lipiec 2020 : 11:51 Wiesław | Zgłoś
+2 fotograficzne muzeum
zdjecie do artykułu z któego wieku pochodzi? Wzięte z muzeum cyfrowego czy co? Nie macie nowszych zdjęć? Żal!!!
25 lipiec 2020 : 06:31 Tolek | Zgłoś
+4 Totalnie bez sensu
Dziś (25 bm.) 584 zakażenia Coroną - blisko rekordu. A to dzięki imprezie na katamaranie ŻG (choć nie tylko). Im dalej lato, tym będzie więcej. Niech dalej znoszą obostrzenia, róbcie imprezy i konferencje, spotykajcie się gromadźcie, bo widocznie musi się zarazić jak najwięcej ludzi, żeby coś do łbów dotarło (chociaż wątpię, bo na głupotę nie ma rady).
25 lipiec 2020 : 11:05 Matix | Zgłoś
+4 Masz rację
Na głupotę nie ma rady. Koronawirus jest chorobą ludzi głupich, tych, co nie myją rąk, nie noszą maseczek, chodzą w tłumie i mówią, że wirusa nie ma (i oczywiście tych, których oni zarażą). Dlatego trzeba się od takich ludzi trzymać z dala i od zgromadzeń, które tworzą ogniska zakażeń. Jak ktoś chce ryzykować zdrowie swoje i bliskich, niech idzie i dyskutuje o wizjach rozwoju. Dzięki takiej bezmyśłności jedyną rzeczą, która będzie się rozwijać, będzie covid.
25 lipiec 2020 : 11:34 wizjoner | Zgłoś

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Źródło:

Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.2782 4.3646
EUR 4.5631 4.6553
CHF 4.4338 4.5234
GBP 5.3842 5.493

Newsletter