Inne

Lato i wakacje to dla studentów wojskowych czas na zdobywanie doświadczenia na praktykach. Podchorążowie kierunków systemy informacyjne w bezpieczeństwie, nawigacja oraz mechatronika obecnie odbywają praktyki specjalistyczne na okrętach.

W ostatnich dniach wyszli na morze na niszczycielu min ORP Kormoran, zbudowanym w stoczni Remontowa Shipbuilding SA z grupy Remontowa HoldingOkręt prowadził poszukiwanie obiektów podwodnych za pomocą sonaru okrętowego, a następnie ich identyfikację za pomocą sonaru zamontowanego na pojeździe podwodnym i wizualnie za pomocą kamery z pojazdu. Podchorążowie zapoznali się z najnowszymi technologiami i systemami. Porównywano skuteczność rozpoznania z wykorzystywaniem różnych sensorów, jak również prowadzono integrację systemów.

ORP Kormoran jest pierwszym z serii trzech nowoczesnych niszczycieli min, które zasilą flotę 13. Dywizjonu Trałowców wchodzącego w skład 8. Flotylli Obrony Wybrzeża. Do jego głównych zadań należą poszukiwanie, klasyfikacja, identyfikacja i zwalczanie min morskich, rozpoznanie torów wodnych, przeprowadzanie jednostek przez akweny zagrożenia minowego, stawianie min oraz zdalne sterowanie samobieżnymi platformami przeciwminowymi. Matką chrzestną okrętu jest Maria Karweta. Pierwszym dowódcą okrętu jest kmdr ppor. Michał Dziugan. Okręt został zaprojektowany przez biuro Remontowa Marine Design.

rel (Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte)

0 Trzymta się!
Serdecznie pozdrawiam "moich" Studentów i Studentki. Dajcie z siebie wszystko!

Kpt.ż.w. Mirosław Janikowski
17 lipiec 2020 : 11:43 Mirosław Janikowski Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
1 1 1 1