Inne

Przejęcie Grupy Lotos przez PKN Orlen jest jednym z ważniejszych procesów dla kształtu polskiej gospodarki - powiedział we wtorek premier Mateusz Morawiecki.

KE poinformowała we wtorek, że zatwierdziła przejęcie Grupy Lotos przez PKN Orlen. Uzależniono je jednak od pełnego wywiązania się ze zobowiązań przedstawionych przez Orlen. Chodzi m.in. o sprzedaż 30 proc. udziałów rafinerii Lotos i 80 proc. stacji tej sieci.

Szef rządu mówił podczas konferencji prasowej, że proces ten jest jednym z ważniejszych procesów dla kształtu polskiej gospodarki.

Przed nami dekady inwestycji w nowe technologie, w transformację energetyczną, której powiększony Orlen jest kluczowym podmiotem. Dla przeprowadzenia tak skomplikowanego procesu gospodarczego niezbędna jest odpowiednia siła kapitałowa, niezbędne są możliwości, które pojawiają się wraz ze skalą - mówił premier.

Zdaniem Morawieckiego, poprzez tego typu fuzje tworzy się możliwości wygenerowania dodatkowych synergii.

To, co tutaj ma miejsce, to jest przełomowy proces, który zwiększa efektywność funkcjonowania całej wielkiej polskiej grupy energetycznej Orlen - dodał.

Zapewnił, że miejsca pracy, które są związane dziś z Lotosem, pozostaną. Jak mówił Morawiecki, jest nawet plan zwiększenia zatrudnienia w najbardziej zaawansowanych technicznie segmentach.

reb/ drag/

0 Bez sensu
Przez wiele lat budowano dwie konkuencyjne formy na rynku paliwowym teraz nastepuej centralizacja jak CPN za komuny. Co gorsza sabotazem jest wyprzedaz majatku Lotos zagranicznemu kontrahentowi jak BP. Czyli zamiast na stacjach Lotos bedziemy tankowac na BP. Gdzie tu jest sens i logika? To jest kolejna demolka pislamu jak Stadnina w Janowie, czy sady, szkolnictwo i armia z marynarka wojenna. Centralane zarzadzanie zakonczy sie bankructwem i paliwem na kartki. Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniadze - aby wojewodztwo pomorski nie miala kasy z podatkow Lotosu. Tak wyglada laczenie Polakow ? :(
15 lipiec 2020 : 06:14 Zenobiusz Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+1 Odp
Fuzja pozostawia przynależność podatkową Lotosu, więc pomorskie dalej będzie odnotowywać wpływy do budżetu z tego tytułu. Proszę doczytać.
15 lipiec 2020 : 08:08 Zatroskany Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
-3 Skończyły się pigułki po-lszewicki trollu ?
A może żal dupę ściska, że jednak nie udało się wam oddać Lotosu Putinowi, chociaż było już prawie...dograne
15 lipiec 2020 : 19:36 Polak Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
-1 odp. z sensem
Zenobiusz..masz rację ...w Twoich wynurzeniach brak i sensu i logiki . W głowie siedzi Ci tylko kołowrotek słowny pislam,pislam, pislam ....a zabierasz głos w sprawach o których nie masz pojęcia.
15 lipiec 2020 : 17:07 kaszub Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
0 [link usunięty]
Polecam artykul w GW. Anty-Midas w akcji :(
20 lipiec 2020 : 07:31 ZENOBIUSZ Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
0 GW o bajkach
Miedzy bajki mozna wlozyc te opowiesci wyborcza.pl/7,155287,26142007,bajki-o-przejeciu-lo tosu-przez-orlen
20 lipiec 2020 : 07:33 ZENOBIUSZ Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
1 1 1 1

Źródło: