Inne

W poniedziałek, 1 czerwca zmarł mgr inż. Andrzej Szwarc, ostatnio związany ze stocznią Crist SA, a także wieloletni pracownik Gdańskiej Stoczni Remontowa SA i stoczni Remontowa Shipbuilding SA z grupy kapitałowej Remontowa Holding.

Andrzej Szwarc, jak informuje w komunikacie stocznia Crist SA, był nazywany wśród przyjaciół i współpracowników „Szwarcenegerem”. Z historią stoczni był związany od jej początków, kiedy to ponad 30 lat temu urodziła się idea powołania do życia małego, prywatnego przedsiębiorstwa działającego w branży okrętowej. Jak głosi firmowa legenda, to od jego nazwiska pochodzi litera „S” w nazwie CRIST.

Andrzej Szwarc w latach 1991-1993 pracował w Stoczni Północnej (obecnie stocznia Remontowa Shipbuilding SA) jako dyrektor produkcji, zaś w latach 1994-1997 jako członek zarządu. W Gdańskiej Stoczni Remontowa SA pracował w latach 1998-2000 na stanowisku zastępcy dyrektora ds. technicznych.

Od 2004 roku był zatrudniony w stoczni Crist SA na stanowisku kierownika projektu, w 2010 roku, w związku z zakupem przez Crist SA terenów dawnej Stoczni Gdynia, przeszedł na stanowisko dyrektora ds. rozwoju. W 2011 roku odszedł ze stoczni Crist SA, aby zmierzyć się z nowymi wyzwaniami, jakie postawiło przed nim przyjęcie stanowiska prezesa zarządu Stoczni Remontowej „Nauta” SA.

Na emeryturę odszedł w 2017 roku.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w piątek, 5 czerwca 2020 roku:

- o godz. 13:00 w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Gdyni przy ul. Świętojańskiej zostanie odprawiona Msza Święta w intencji zmarłego,

- o godz. 14:00 na cmentarzu na Witominie odbędzie się pogrzeb.

AL, rel (Crist SA, Remontowa Shipbuilding SA)

Komentarze   

+4 Pożegnanie
Smutno, bo kiedyś byłeś blisko nas. Wierzymy, że teraz jest Ci już dobrze. Odpoczywaj.
05 czerwiec 2020 : 09:29 DJR Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+1 R.I.P.
Niezwykle inteligenty człowiek poświęcający swoje życie 'gospodarce morskiej'. Prywatnie nieszczęśliwy i ...chory. Wielka szkoda....za wcześnie Andrzeju! Spoczywaj w pokoju.
11 czerwiec 2020 : 12:01 Z rodziny Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
1 1 1 1