Inne

Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku zaprasza do Żurawia, do Muzeum Rybołówstwa w Helu, do Muzeum Zalewu Wiślanego w Kątach Rybackich i do Tczewa – do Muzeum Wisły i CKWS.

30 maja, otwarte dla zwiedzających zostają kolejne oddziały Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku. Od najbliższej soboty zwiedzać będzie można znowu gdański Żuraw oraz trzy oddziały poza Trójmiastem: Muzeum Zalewu Wiślanego w Kątach Rybackich, Muzeum Rybołówstwa w Helu oraz tczewskie Muzeum Wisły i Centrum Konserwacji Wraków Statków.

Nasze muzeum jest wielooddziałowe, a każdy budynek ma inny charakter i nieco inne wymagania, które musi spełniać, żeby znowu przywitać zwiedzających – mówi dyrektor Robert Domżał. - Do otwartych już Spichlerzy na Ołowiance, Sołdka i Ośrodka Kultury Morskiej dołączają kolejne nasze oddziały. Wszystkie nasze obiekty spełniają wymogi sanitarne i epidemiologiczne i uzyskały stosowne opinie właściwych Inspektoratów Sanitarnych.

Goście mogą odwiedzić Kąty Rybackie, Muzeum Zalewu Wiślanego, w Helu – Muzeum Rybołówstwa oraz tczewskie Centrum Konserwacji Wraków Statków i Muzeum Wisły, gdzie 1 lipca zostanie otwarta pierwsza, po przymusowym zamknięciu muzeum z powodu pandemii koronawirusa, wystawa. Będzie to wystawa prac malarskich Mirosława Bruckiego pt. "Moja Wisła".

W Żurawiu, w którym może maksymalnie przebywać jednocześnie 30 osób, oraz w oddziałach poza Trójmiastem, muzeum dysponować będzie odpowiednimi środkami dezynfekcji rąk oraz przeprowadzać będzie cykliczne czynności sanitarne, związane z utrzymaniem czystości w udostępnianej przestrzeni. Systematycznie dezynfekowane będą też klamki, poręcze oraz toalety.

Nasi goście są niezwykle odpowiedzialni – stosują się do nowych restrykcji, ze zrozumieniem też odnoszą się do tego, że nie wszystkie wystawy, np. te gdzie są ekrany dotykowe mogą zwiedzać – zaznacza dyrektor Robert Domżał. - Do kompletu otwartych oddziałów brakuje nam gdyńskiego Daru Pomorza i mamy nadzieję, że zaprosimy tam zwiedzających już niedługo.

rel (NMM w Gdańsku)

1 1 1 1