Inne

Jak co roku, 20 maja obchodzimy Europejski Dzień Morza, ustanowiony na mocy deklaracji podpisanej w 2008 roku przez szefów Parlamentu Europejskiego, Komisji Europejskiej oraz Rady Unii Europejskiej.

Celem obchodów Europejskiego Dnia Morza jest podkreślenie zarówno ekologicznego, jak i ekonomicznego znaczenia mórz i oceanów dla członków wspólnoty unijnej. Tegoroczne obchody święta miały odbyć się w Cork, w Irlandii, jednak, ze względu na światową pandemię COVID-19 i zalecenia dotyczące zachowywania zasad dystansu społecznego, zostały odwołane.

Komisja Europejska pragnie podziękować wszystkim zainteresowanym stronom i organizatorom za pracę i entuzjazm, jaki włożyli w to wydarzenie w ostatnich miesiącach.

W uznaniu dla Europejskiego Dnia Morza i Światowego Dnia Oceanów, 8 czerwca Irish Marine Institute będzie świętował w ramach kampanii na rzecz „Oceanów nauki”. W ciągu najbliższych 10 tygodni Instytut Morski i jego partnerzy będą dzielić się wiadomościami i oferować interaktywne zajęcia online, filmy i inne materiały do pobrania.

AL, rel (European Commission)

1 1 1 1