Inne

Do 33 wzrosła liczba marynarzy zakażonych koronawirusem na pokładzie niszczyciela USS Kidd znajdującego się na Pacyfiku u wybrzeży Ameryki Południowej - poinformowała w sobotę czasu lokalnego amerykańska marynarka wojenna, na którą powołuje się agencja AP.

Liczba zakażonych prawie podwoiła się; jeszcze w piątek informowano o 18 zainfekowanych marynarzach na pokładzie niszczyciela liczącego 350 członków załogi.

Obecna misja niszczyciela związana jest z działaniami antynarkotykowymi w USA - informuje AP.

Marynarka wojenna USA podała w oświadczeniu, że zaokrętowany zespół medyczny kontynuuje testy na obecność koronawirusa wśród członków załogi. Dwóch marynarzy zostało ewakuowanych do USA. Według przedstawicieli marynarki wojennej osoby na pokładzie USS Kidd noszą maski N95 i inny sprzęt ochrony osobistej.

Marynarka wojenna poinformowała, że w kierunku niszczyciela płynie amerykański okręt desantowy USS Makin Island na wypadek, gdyby na morzu potrzebna była pomoc medyczna. Jednostka ta ma na pokładzie zespół chirurgów, możliwości zastosowania intensywnej opieki medycznej, a także respiratory i dodatkowe możliwości testowania.

USS Kidd to drugi okręt marynarki wojennej USA na morzu, który zgłosił przypadki zakażenia koronawirusem. Na lotniskowcu USS Theodore Roosevelt zgłoszono ponad 850 infekcji wśród prawie 5000 członków załogi. Większość załogi lotniskowca została ewakuowana na kwarantannę na wyspę Guam na Pacyfiku, gdzie znajduje się amerykańska baza wojskowa.

W połowie kwietnia zmarł zakażony koronawirusem marynarz z USS Roosevelt. Przypadki SARS-CoV-2 stwierdzono na okręcie pod koniec marca. Kapitan okrętu Brett Crozier zwrócił się wtedy do władz z prośbą o pomoc, po czym został zwolniony za nierespektowanie wojskowej hierarchii dowodzenia.

cyk/

0 Narkotyki
Rozdać im te narkotyki z misji, od razu staną na nogi.
27 kwiecień 2020 : 16:51 Barbarus | Zgłoś

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Źródło:

Waluta Kupno Sprzedaż
USD 3.9089 3.9879
EUR 4.2408 4.3264
CHF 4.3848 4.4734
GBP 5.047 5.149

Newsletter