Inne

Ponad dwustu studentów odwiedziło we wtorek 10 bm. Wydział Oceanotechniki i Okrętownictwa Politechniki Gdańskiej, aby zapoznać się z ofertą praktyk i staży w spółkach grupy kapitałowej Remontowa Holding, największej grupy stoczniowej w Polsce, zatrudniającej ponad siedem tysięcy pracowników.

W ramach wydarzenia "Śniadanie z Remontową" informacji na temat praktyk, staży i ofert pracy udzielały spółki: Gdańska Stocznia Remontowa SA, Remontowa Shipbuilding SA, Remontowa Marine Design & Consulting, Remontowa Electrical Solutions, Remontowa LNG Systems i Remontowa Lighting Technologies.

- Nasza oferta dostosowana jest do programu studiów, a więc przeznaczona dla studentów po III roku. Są to płatne staże dla studentów na studiach magisterskich, a także bezpłatne praktyki, dla tych, którzy są zainteresowani szybszym rozpoczęciem swojej kariery zawodowej, już przed praktykami na III roku, czyli dla studentów po II i IV semestrze – mówi Krzysztof Książek z Działu Polityki Kadrowej Gdańskiej Stoczni Remontowa SA.

W zależności od działu, praktyki się różnią. Są to praktyki zarówno na wydziałach produkcyjnych, jak i w jednostkach, które skupiają się bardziej na pracy biurowej. Staramy się także dostosować do tego, co interesuje studenta. Tak samo, jeśli chodzi o długość praktyk, od 4 do 10 tygodni, jesteśmy elastyczni – dodaje.

Tego dnia studenci mogli również zapoznać się z ofertą stoczni Remontowa Shipbuilding SA, należącą do grupy kapitałowej Remontowa Holding.

Każde zgłoszenie rozpatrujemy indywidualnie i raczej nie zdarza się sytuacja, w której danego studenta na praktykę nie przyjmujemy. Ostatnio najwięcej osób skierowaliśmy na Wydział Maszynowy i do Zespołu Uruchamiania Systemów i widzę, że to zainteresowanie w tym roku się powtarza. W tej chwili najbardziej poszukujemy osób na stanowisko inspektora kontroli jakości ds. malarskich – mówiła Kinga Majewska, specjalista ds. personalnych w Remontowa Shipbuilding SA.

Praktyki zawodowe oferuje też Remontowa Electrical Solutions Sp. z o.o., wyspecjalizowany, międzynarodowy dostawca rozdzielnic, pulpitów sterowniczych dla przemysłu offshore, oil & gas i marine. Spółka oferuje praktyki dla studentów ostatnich semestrów studiów inżynierskich lub studentów studiów magisterskich posiadających tytuł inżyniera na wydziałach i kierunkach: Elektrotechnika i Automatyka: Automatyka i Systemy Sterowania, Elektrotechnika i Energetyka.

Praktyki przewidziane są na miesiąc. Można powiedzieć, że jest to pełen etat, tak, aby student mógł dokładnie zobaczyć, na czym polega praca projektanta w naszej firmie – mówiła Emilia Gościcka z Remontowa Electrical Solutions. – Specjalizujemy się w projektowaniu szaf elektrycznych i w tym zakresie najbardziej możemy wesprzeć młodych ludzi. Jeżeli chodzi o samą praktykę, stawiamy na to, aby studenci mogli faktycznie zobaczyć, jak te projekty się tworzy, jak wygląda modelowanie i symulacja.

Studenci są bardzo zainteresowani naszą ofertą, mimo że jesteśmy firmą, która nie zajmuje się stricte budową statków – mówiła Sandra Rosołek, młodszy specjalista ds. marketingu w Remontowa Lighting Technologies SA. – Aktualnie poszukujemy praktykantów do Działu Konstrukcyjnego, konstruktorów, którzy będą zajmowali się wdrażaniem nowych produktów, ulepszaniem obecnych, ponadto projektantów oświetlenia, którzy będą pracować w programach 3D do projektowania, a także do Działu Eksportu.

Remontowa Lighting Technologies SA jest producentem opraw oświetleniowych i właścicielem renomowanej marki Polamrem, istniejącej na rynku niemal 30 lat.

W tym roku kończymy studia i dlatego jesteśmy bardzo zainteresowane tym wydarzenien – mówiły studentki Wydziału Oceanotechniki i Okrętownictwa. – Dowiedziałyśmy się wszystkiego, co nas tak naprawdę interesowało, gdzie wysłać CV, co zrobić, aby teraz właśnie wzięto nas pod uwagę, bo niektóre ze spółek Remontowa Holding szukają praktykantów właśnie na wakacje.

Mi najbardziej spodobały się oferty z biura Remontowa Marine Design & Consulting, firmy zajmującej się projektowaniem nowych statków i przebudów statków, bo to jest to, co chciałbym w przyszłości robić. Z tym tematem wiążę też swój temat pracy inżynierskiej – mówił inny student biorący udział w „Śniadaniu z Remontową”.

Przedstawiciele firm odpowiedzieli na wszystkie moje pytania, wiadomo, że są one mniej konkretne i wszystkiego dokładniej dowiem się w momencie, w którym będę aplikował na te praktyki – dodał.

Dzisiejsze wydarzenie zmotywowało mnie do tego, aby wysłać swoją kandydaturę i spróbować sił w Remontowej – mówił z kolei inny student.

Agnieszka Latarska

Fot.: Sławomir Lewandowski/PORTALMORSKI.PL

+9 Brawo Remontowa
To świetne miejsce pracy, jedyna poważna polska stocznia, znana globalna marka.
10 marzec 2020 : 16:00 IC | Zgłoś
+7 Zdążyli
Ostatni dzień, w którym jeszcze można było zrobić imprezę, przed tym jak wczoraj odwołali wszystkie pozostałe w związku z koronawirusem.
11 marzec 2020 : 07:49 Marek P. | Zgłoś
+6 Holding Remontowej
Nigdy nie pracowałem w gdanskiej remontowce. Pracowałem w innych trójmiejskich stoczniach. Dziś praktycznie jest to jedyna firma okrętowa w Polsce
oczywiście są różne drobne spółki zajmujące się sprawami stoczniowymi lecz żadna z nich nie jest w stanie zbudować samodzielnie statku lub dokonać przebudowy czy bardziej skomplikowanego remontu.Warto podjąć pracę w tym holdingu.
11 marzec 2020 : 14:56 Baldar | Zgłoś
+6 A gdzie Szczecin
Gratulacje dla tak prężnie i racjonalnie działającej grupy stoczniowej w RP. Rzeczywiście tylko tam można budować statki , nawet najbardziej skomplikowane . Przykro , że Szczecin skupił się na floating gardensach , a przemysł stoczniowy został zniszczony . Prom budują już trzy lata , tylko problem w tym , że stępka gdzieś się zapodziała . Pytanie dlaczego w Gdańsku jest dobrze , a w Szczecinie poniżej wszystkiego . Odpowiedź jest prosta : Przemysł stoczniowy może istnieć i rozwijać się tylko wtedy , gdy zajmują się nim ludzie wysoko kompetentni , a nie mianowani w oparciu o kryteria partyjne .
11 marzec 2020 : 19:40 Zmartwiony | Zgłoś

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Newsletter