Inne

Z uwagi na rozprzestrzenianie się koronawirusa w Europie i na świecie prezydent Gdyni Wojciech Szczurek podjął decyzję odwołaniu marcowych Ogólnopolskich Spotkań Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów połączonego z wręczeniem Kolosów za 2019 rok. Imprezę planowano na 13-15 marca.

Na razie nie ma nowego terminu imprezy.

W piątek prezydent Gdyni Wojciech Szczurek zapowiedział, że w późniejszym terminie odbędą się Kolosy – Ogólnopolskie Spotkania Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów. Impreza co roku odbywała się w gdyńskiej hali widowiskowej.

Kolosy zaplanowane na 13-15 marca, gromadzące rokrocznie ponad 20 tysięcy gości z Polski i zza granicy są największym wydarzeniem podróżniczym w kraju i stanowią bardzo ważny element w kalendarzu globtroterów. Nowy, bezpieczny termin imprezy konsultujemy z prelegentami – podróżnikami, którzy większość roku spędzają na wyprawach poza granicami naszego kraju. Zostanie ogłoszony, gdy zapadnie satysfakcjonująca zarówno podróżników jak i gości decyzja – powiedział Wojciech Szczurek.

Działania gdyńskich władz mają charakter prewencyjny. Dotąd w Gdyni nie stwierdzono żadnego przypadku zachorowania spowodowanego koronawirusem. Powodem decyzji jest troska o zdrowie uczestników wydarzenia i osób postronnych oraz chęć minimalizowania ryzyka związanego z rozprzestrzenianiem się w Europie koronawirusa SARS-Cov-2, wywołującym chorobę COVID-19.

Również w piątek prezydent Gdyni powiadomił o przeniesieniu daty Mistrzostw Świata w półmaratonie. Impreza odbędzie się 17 października br.

Autor: Krzysztof Wójcik

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Źródło:

Newsletter