Inne

Gdzie koniecznie pójść na spacer w Nowym Roku? Najlepiej na Molo Południowe, gdzie nowa iluminacja podświetla na kolorowo słynny Dar Pomorza. Kolory można dostosowywać do potrzeb szczególnych okazji, a "Biała Fregata" w nowym podświetleniu to obowiązkowy punkt do zobaczenia w Gdyni. 

Zdążyli jeszcze przed sylwestrową nocą - Narodowe Muzeum Morskie przygotowało zupełnie nową iluminację swojego statku-muzeum. Dar Pomorza, który jest jedną z najchętniej odwiedzanych atrakcji turystycznych w Gdyni. Od teraz może po zmroku prezentować się w różnych wersjach: zielonej, niebieskiej, biało-czerwonej czy chociażby żółto-niebieskiej.

Statek, który pod koniec roku przeszedł duży remont jest zacumowany na co dzień przy molo Południowym i można bez problemu dostrzec go z kilku różnych perspektyw. "Biała Fregata" we wszystkie zwykłe dni będzie oświetlana ciepłym białym światłem, które ma podkreślać sylwetkę i charakterystyczne detale żaglowca.

Co ciekawe, kolory wieczornej iluminacji będą się zmieniać w zależności od okazji. I tak w święta narodowe Dar Pomorza będzie można zobaczyć w biało-czerwonych barwach, w święta i rocznice związane z historią miasta Gdyni - w barwach biało-niebieskich. Bardziej nietypowe kolory statek zyska np. na Dzień Walki z Rakiem Piersi (różowy), przy okazji meczów Arki Gdynia (żółto-niebieski) czy w Dniu Wsparcia Osób ze Spektrum Autyzmu (niebieski). W następnego sylwestra gdynianie i turyści mogą spodziewać się natomiast wielobarwnego podświetlenia.

Zainstalowanie kolorowej iluminacji statku było możliwe dzięki wsparciu finansowemu Gdyni oraz Okręgowego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Gdyni i Towarzystwa Przyjaciół Narodowego Muzeum Morskiego.

rel (Miasto Gdynia)

Fot.: Miasto Gdynia 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.5462 4.638
EUR 4.6551 4.7491
CHF 4.7767 4.8731
GBP 5.5067 5.6179

Newsletter