Inne

Jak podał pośredniczący w transakcji Dom Maklerski mBanku - w wyniku wezwania na sprzedaż akcji ES-System zawarte zostały w ostatnich dniach transakcje nabycia 42 096 603 akcji na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Rozliczenie zawartych transakcji nastąpić miało 10 grudnia 2019 roku.  

Grupa Glamox produkuje oświetlenie także dla zastosowań lądowych, ale jest znaczącym, znanym producentem oświetlenia wewnętrznego i zewnętrznego na statki i obiekty offshore m.in. pod markami Glamox i Aqua Signal.

W ubiegłym tygodniu DM mBank informował, że w wezwaniu na sprzedaż akcji ES-System złożone zostały zapisy na łącznie 42 096 603 akcje, stanowiące 98,21 % kapitału, po cenie 3,5 zł za sztukę.

W połowie października br. Glamox AS ogłosił wezwanie do zapisywania się na sprzedaż 42 863 637 akcji ES-System, stanowiących 100 % kapitału zakładowego, po 3,5 zł za akcję. Zapisy na akcje były przyjmowane od 4 listopada do 4 grudnia 2019 r.

W połowie listopada Glamox uzyskał od Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) bezwarunkową zgodę na dokonanie koncentracji przez przejęcie kontroli nad ES-System.

Akcjonariusze ES-System - Augusta Investment, Bowen Investments, Marta Pilszczek oraz Wysocki s.j. - zawarli wcześniej z Glamox AS umowę dotyczącą sprzedaży akcji ES-System w wezwaniu. Decyzja ta zakończyła proces przeglądu opcji strategicznych, który został rozpoczęty w maju 2019 r.

Po przejęciu przez Glamox ES-System może opuścić polską giełdę.
Celem Glamoxu jest nabycie do 100% akcji i głosów na Walnym Zgromadzeniu spółki oraz doprowadzenie do zniesienia dematerializacji akcji i wycofania ich z obrotu na GPW. W przypadku osiągnięcia co najmniej 90 % ogólnej liczby głosów na Walnym Zgromadzeniu wzywający do sprzedaży akcji ES-System (Glamox) zamierza przeprowadzić przymusowy wykup akcji.

Glamox traktuje nabycie ES-System jako długoterminową inwestycję strategiczną. Zamiarem nowego właściciela jest kontynuowanie przez spółkę działalności zgodnie z obecnym jej profilem oraz integrację jej w ramach grupy kapitałowej Glamox.

Glamox to norweska grupa przemysłowa specjalizująca się w projektowaniu, produkcji i dystrybucji profesjonalnych systemów oświetleniowych. Grupa Glamox jest globalnym dostawcą oświetlenia w przemyśle morskim i wydobywczym, a także systemów oświetleniowych w segmencie budowlanym w Europie. Grupa Glamox zatrudnia około 1550 pracowników i działa w kilku krajach europejskich, a także w Azji oraz Ameryce Północnej i Południowej. Grupa ma w portfelu szereg marek oświetleniowych, takich jak Luxo, Glamox, NorseLight czy Aqua Signal sprzedawanych globalnie. Roczny obrót Grupy Glamox wynosi 2,77 mld koron norweskich (około 645 mln euro).

ES-System, spółka notowana na GPW od 2007 r., jest jedną z największych polskich firm w branży oświetleniowej, działająca w sektorach oświetlenia architektonicznego, ulicznego, zewnętrznego i awaryjnego, także w takich zastosowaniach, jak magazyny i zakłady produkcyjne czy hale fabryczne. Nie jest aktywna na rynku okrętowym czy morskim.

rel (DMmB, Glamox)

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.2737 4.3601
EUR 4.5589 4.6511
CHF 4.4385 4.5281
GBP 5.3531 5.4613

Newsletter