Inne

Katamaran z nastoletnią ekolożką ze Szwecji Gretą Thunberg zawinął we wtorek do portu w Lizbonie po 20-dniowym rejsie z Nowego Jorku - poinformowała telewizja Reutera, pokazując materiał filmowy.

Młoda aktywistka zdecydowała się na ekologiczny transport katamaranem, gdyż nie chciała przez Atlantyk podróżować samolotem.

Thunberg wybiera się na szczyt klimatyczny COP25 w Madrycie, który rozpoczął się w poniedziałek i potrwa do 13 grudnia. We wtorek spotka się w Portugalii z działaczami klimatycznymi i będzie odpoczywać przed wyjazdem do Madrytu - podaje Reuters.

13 listopada katamaran o nazwie La Vagabonde wypłynął z Hampton w stanie Wirginia na wschodnim wybrzeżu USA. Jednostka morska zostawia niewielki ślad węglowy - wykorzystuje energię słoneczną i hydrogeneratory. Z Wielkiej Brytanii do Nowego Jorku, gdzie we wrześniu wzięła udział w szczycie klimatycznym ONZ, Thunberg również podróżowała jachtem.

Na pokładzie katamaranu oprócz Thunberg znajdowali się jego właściciele, Australijczycy Riley Whitelum i Elayna Carausu z 11-miesięcznym synem, oraz doświadczona żeglarka Nikki Henderson.

cyk/ mal/

+7 Pytanie na śniadanie?
"Nastoletnia ekolożka"
Bezsens Bzdurę Bzdetem Pogania.
1. Jakiż to naukowiec z tej nastoletniej, rozwydrzonej pannicy? Czy już jej udało się zaocznie uzyskać jakikolwiek stopień naukowy?
2. Co to zwierze ta "ekolożka"? Czy to taka broszka czy obrożka? Dość kaleczenia naszego języka przez demagogiczne lewactwo!
03 grudzień 2019 : 11:13 Pytajnik | Zgłoś
+4 Ekolozka ;)
Powinna sie skupic na szkole i nauce a nie podrozowac i szeczyc swoje teorie ;)
+
03 grudzień 2019 : 11:39 Adam R | Zgłoś
-3 Nobel
Jej przodek był jednym z założycieli Nagrody Nobla. Poczekajcie a zostanie nie długo nominowana.
03 grudzień 2019 : 14:55 Nobel | Zgłoś

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Źródło:

Newsletter