Inne

Pod takim tytułem w dniach 14-16.10.2019 w Hotelu Orle na Wyspie Sobieszewskiej przebiegać będzie 61 Krajowa Konferencja Spawalnicza, nad którą patronat honorowy objął Związek Pracodawców FORUM OKRĘTOWE.

Celem konferencji jest prezentacja osiągnięć naukowych i ocena aktualnego stanu wiedzy w spawalnictwie, a także postępów w technologiach stosowanych w konstrukcjach lądowych, morskich, aerotechnicznych i kosmicznych. Tematem przewodnim konferencji będą zagadnienia automatyzacji, przetwarzania i wymiany danych w technikach wytwórczych, zanikania bariery ludzie-maszyny w spawalnictwie.

- Polska od lat jest znaczącym i cenionym ośrodkiem prefabrykacji kadłubów okrętowych w Europie. Jakość wykonywanych u nas konstrukcji spawanych spełnia najwyższe standardy. Główne wyzwania przed którymi stoi obecnie branża spawalnicza to: rosnące koszty pracy oraz niedobór wykwalifikowanych kadr – mówi dyrektor biura Związku Pracodawców FORUM OKRĘTOWE Ireneusz Karaśkiewicz.

- Chcąc utrzymać swoją dotychczasową silną pozycję i zwiększyć wydajność, firmy spawalnicze stoją przed koniecznością inwestowania w automatyzację i robotyzację części procesów spawalniczych, tam gdzie to jest technologicznie możliwe. Referaty wygłoszone na konferencji przybliżą postępy tym obszarze w ostatnich latach – dodaje.

Program konferencji oraz szczegóły rejestracji można znaleźć pod linkiem:

http://konferencjaspawalnicza.pl

Organizatorzy przygotowali specjalną ofertę dla osób z przemysłu, które nie mogą poświęcić całych 3 dni na udział w Konferencji - można wykupić udział tylko w wybranych dniach, otrzymując jednocześnie wszystkie materiały. Więcej szczegółów pod linkiem:

http://konferencjaspawalnicza.pl/koszt-uczestnictwa

rel (Forum Okrętowe)

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Newsletter