Inne

Już po raz dziesiąty, jubileuszowy, Urząd Morski w Gdyni zaprasza do Jastarni na kolejną edycję bałtyckiego maratonu oraz półmaratonu. W sobotę, 24 sierpnia, plaża półwyspu helskiego będzie areną „X Bałtyckiego Maratonu Brzegiem Morza” oraz „VI Bałtyckiego Półmaratonu Brzegiem Morza”. Na najmłodszych czekają biegi na dystansach 200 i 500 metrów. Na morzu natomiast, zmagać się będą żeglarze – w corocznej walce o Puchar Dyrektora Urzędu Morskiego w Gdyni.

Nazwa imprezy nie jest przypadkowa, ponieważ już bliżej linii brzegowej biegać się po prostu nie da. Jesteśmy jedynym w Polsce i drugim w Europie maratonem odbywającym się w całości po morskiej plaży. Trasą biegu jest piaszczysty brzeg obmywany przez morskie fale, co nadaje mu cech ubitej, gruntowej drogi. Dla tych wszystkich, którzy nie czują się na siłach pokonać 42 km, czy też nie chcą zbytnio eksploatować się przed jesiennymi maratonami, stworzyliśmy możliwość przebiegnięcia dystansu o połowę krótszego.

Co roku, specjalne puchary dla zwycięzców funduje Prezydent RP Andrzej Duda, a patronem honorowym tegorocznego wydarzenia jest minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk.

Po biegach, zawodników zapraszamy na poczęstunek, a wszystkich pozostałych Gości– kibiców, turystów oraz mieszkańców na wręczenie nagród, które odbędzie się tradycyjnie na scenie w Porcie Rybackim w Jastarni, gdzie do wieczora trwać będzie festyn na zakończenie wakacji.

W trosce o bezpieczeństwo imprezy oraz komfort uczestników, wyznaczyliśmy limity zgłoszeń do obu biegów. Mamy nadzieję, iż z uwagi na trwającą modę na bieganie oraz niepowtarzalny i wyjątkowych charakter naszej imprezy zostaną one w tym roku w pełni wykorzystane. Do chwili obecnej na liście startowej znajduje się 312 zawodników (190 półmaraton; 122 maraton).

Po asfalcie maraton można pobiec już praktycznie w każdym mieście, maratonów górskich też mamy w Polsce sporo, natomiast okazja, żeby zrobić to w tak urokliwym miejscu, jak Półwysep Helski jest tylko jedna. Dla maratończyków i ich rodzin, będących jak zwykle najwierniejszymi kibicami, będzie to wspaniała okazja na miłe spędzenie ostatnich chwil lata w jednym z najatrakcyjniejszych miejsc naszego kraju. Do zobaczenia na starcie!

Więcej informacji na stronie: maratonbrzegiemmorza.pl

rel (Urząd Morski w Gdyni)

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Newsletter