Inne

Pracując w przemyśle stoczniowym, czy też w zakładach zajmujących się różnymi etapami produkcji statków warto pamiętać o skutecznej ochronie słuchu.

Hałas występujący w miejscu pracy jest to problem, któremu zazwyczaj pracodawca nie jest w stanie zapobiec, a tym samym nie ma możliwości zapewnić pracownikom redukcji hałasu do bezpiecznego poziomu „z zewnątrz”.

Zapewnij sobie maksymalną ochronę stosując indywidualnie dopasowane ochronniki słuchu.

Indywidualne Ochronniki Słuchu HASPRO

Najlepszym rozwiązaniem jest zaopatrzenie się w indywidualne ochronniki słuchu, czyli wkładki przeciwhałasowe wykonywane na zamówienie na podstawie odlewu kanału słuchowego. Do pracy w przemyśle najtrafniejsze będzie zastosowanie ochronników HASPRO STATIC, odpowiadających na wszystkie problemy związane z ochroną słuchu w branży stoczniowej. Zatyczki te, tworzone są z wytrzymałego, akrylowego materiału, odpornego na warunki atmosferyczne, a zarazem komfortowego w użytkowaniu - nawet przy wysokich temperaturach np. praca w maszynowni. Akryl zmniejsza dyskomfort związany z nieuniknionym zanieczyszczeniem i osiadającymi pyłami. Jest on także mniej podatny na brud oraz niezwykle łatwy do wyczyszczenia – wystarczy przetrzeć go czymś wilgotnym.

Co wyróżnia HASPRO STATIC?

Właściwości produktu:

• Wiedząc, że nie można mówić o jednym poziomie wyeliminowania dźwięków w zakładzie pracy, ochronniki HASPRO pozostawiają słyszalne sygnały alarmowe oraz swobodną komunikację ze współpracownikami.
• Dodatkowo, w ochronnikach stosowane są filtry wentylujące, dzięki czemu ucho nie poci się, nawet przy wielogodzinnej pracy w wysokich temperaturach i przy dużej wilgotności.
• Sam materiał, z którego tworzone są wkładki STATIC, nie nagrzewa się, zapewniając uczucie chłodzenia. Gwarantuje to pełny komfort pracy, bez obaw, że ochronniki wypadną z uszu pod wpływem potu.
• Indywidualne wkładki HASPRO produkowane są na podstawie odlewu kanału słuchowego, wykonanego u protetyka, dając Ci pewność, że są w 100% dostosowane do Twoich uszu. Dzięki idealnemu dopasowaniu ochronników możesz w nich pracować przez wiele godzin, bez potrzeby wyjmowania.
• Praca w przemyśle stoczniowym nieraz wiąże się z ograniczoną przestrzenią. Jednak pomimo to, nie można rezygnować z ochrony słuchu. Spersonalizowanie wkładek daje poczucie najwyższego komfortu użytkowania, a niewielki rozmiar sprawia, że nie wystają z uszu, tym samym zapobiegając zahaczeniu o wystające elementy.
• W HASPRO mamy na uwadze praktyczność użytkowania naszych produktów. Dlatego do każdej pary zatyczek dołączamy aluminiowe pudełeczko z numerem seryjnym zatyczek, materiałowe etui z zapięciem oraz chusteczkę nawilżającą i patyczek. Dzięki temu przechowywanie ich będzie bezpieczne i higieniczne oraz zminimalizuje ryzyko zgubienia.

Dlaczego ochrona na wymiar?

Pracując w przemyśle, można spotkać się z popularnymi metodami ochrony słuchu, takimi jak stosowanie nauszników przeciwhałasowych, czy jednorazowych piankowych zatyczek do uszu. W przypadku nauszników, dla pracodawcy zaletą jest to, iż dzięki możliwości regulacji, jedna sztuka może być stosowana przez kilka osób. Jednak dla pracownika, nie jest to równoznaczne z komfortem. Słuchawki po kilku godzinach pracy stają się ciężkie, niewygodne, a na dodatek powodują pocenie się uszu i głowy. Oprócz tego, przy ograniczonej przestrzeni pracy mogą okazać się niebezpieczne. Z kolei piankowe stopery do uszu, z pozoru lekkie i miękkie, przez swoje niedopasowanie, podczas noszenia stają się niewygodne i uwierają. Nie mają również dostępnych rozmiarów, przez co mogą wypadać, bądź sprawiać dyskomfort. Co też istotne, obie te metody, mają jedną, wspólną, bardzo istotną wadę – brak filtrów akustycznych, przez co oferują tylko płaskie tłumienie oraz uczucie izolacji.

Jak można wywnioskować, powyższe metody ze skutecznością nie mają za wiele wspólnego. Dlatego, jeśli szukasz maksymalnej ochrony w swojej pracy, wybierz HASPRO STATIC. Nie są to słowa rzucane na wiatr, ponieważ Ochronniki Słuchu HASPRO posiadają certyfikaty zgodności z europejską normą EN 352-2:2002 (PN-EN 352-2:2005), z najnowszym Rozporządzeniem (UE) 2016/425 oraz certyfikowany znak CE.

Zatyczki do uszu HASPRO to twoja gwarancja maksymalnego dbania o bezpieczeństwo, ochronę słuchu oraz komfort pracy w przemyśle stoczniowym!

Zamów swoje ochronniki słuchu na haspro.pl  

0 Ktoś stosował?
Jak w porównaniu do Peltor optime III ? - praca w siłowni okrętowej.
14 sierpień 2019 : 11:28 mieszko988 Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
0 Ktoś stosował?
Mieszko988 dziękujemy za komentarz. Jeśli chodzi o porównanie z Peltor optime III to pierwsze co się nasuwa to typ ochronników - Peltor to nauszniki a Haspro Static to wkładki, dodatkowo indywidualne. Dlaczego to takie ważne? Z uwagi na komfort użytkowania w szczególności przy pracy w wysokich temperaturach. Nasze wkładki nazywane są często "coolerami" ponieważ dzięki materiałowi (akryl) oraz zapewnionej filtracji dają uczucie chłodzenia a tym samym podwyższają komfort pracy. Dodatkowa ogromna zaleta i tym samym przewaga nad wspomnianymi nausznikami to perfekcyjne dopasowanie - Haspro Static to wykonywane na wymiar ochronniki słuchu na podstawie indywidualnego odlewu danej osoby. Na koniec komunikacja z druga osobą, która jest zapewniona przy włożonych wkładkach. Nie ma potrzeby wyciągać zatyczek z ucha aby móc swobodnie porozumiewać się z druga osobą, słyszeć alarmy czy sygnały ostrzegawcze.
19 sierpień 2019 : 07:47 Krystian - Haspro Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
1 1 1 1

Newsletter