Inne

W niedzielę, 30 czerwca od godziny 16.00 Jerzy Porębski będzie gościem specjalnym Dnia kultury rybackiej w Lubinie na wyspie Wolin – miejscowości, z którą od wielu lat artysta jest bardzo blisko związany. Organizatorzy serdecznie zapraszają na imprezę, która będzie wielkim świętem kultury regionu Zalewu Szczecińskiego. Artysta zaprezentuje swoje piosenki stanowiące kanon polskiej muzyki szanty. Nie zabraknie również historii zarówno tych lokalnych, jak i nieco bardziej odległych.

Głównym tematem wydarzenia będzie kuchnia regionalna Zalewu Szczecińskiego, nie może więc zabraknąć lokalnych dań rybnych. Zgromadzeni goście będą mogli poznać tajniki ich przygotowania oraz posłuchać rybackich opowieści, zebranych pośród starych wyjadaczy rybackiego fachu. W programie przewidziane są również warsztaty z szycia sieci rybackiej i prezentacja wystawy o tworzeniu się kultury rybołówstwa nad Zalewem Szczecińskim po 1945 roku.

Wstęp na wydarzenie oraz poczęstunek będą darmowe.

Strona wydarzenia.
Data: 30.06.2019, start o godzinie 16.00
Miejsce: Lubin, k. Międzyzdrojów, Grodzisko – Tarasy widokowe

Wydarzenie jest organizowane w ramach projektu „Rybackie dziedzictwo Zalewu Szczecińskiego od kuchni” realizowanego przez Centrum Inicjatyw Regionalnych i Międzynarodowych. Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego „Rybactwo i Morze”.

Piotr Oleksy, Mateusz Sikora

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.4724 4.5628
EUR 4.633 4.7266
CHF 4.7706 4.867
GBP 5.4757 5.5863

Newsletter