Inne

W dniach 15-16 czerwca 2019 w Sopocie odbyły się Regaty Pucharu Polski Katamaranów "Trzy Mola". Organizatorem regat był Uczniowski Klub Sportowy NAVIGO. Regaty odbyły się pod patronatem Miasta Sopotu.

W regatach wzięły udział 34 załogi. Zgodnie z planem rozegrano sześć wyścigów, po trzy każdego dnia. W sobotę wiał nie za duży, stabilny wiatr od morza, ale fala w stosunku do siły wiatru była duża i miała wpływ na żeglugę. Po wyścigach w tym dniu uczestnicy regat wzięli udział w ogólnoświatowej akcji "Sailors for the Sea" i pozbierali śmieci wokół klubu i na wydmach.

W niedzielę zgodnie z prognozą wiał szkwalisty wiatr od lądu. Najsilniejsze podmuchy wiatru osiągały ponad 20 węzłów. Wiatr kręcił i taktycznie były to bardzo wymagające warunki do żeglugi. Oprócz trudnych warunków wietrznych załogi musiały opanować swoje bardzo szybkie jednostki – katamarany to jedne z najszybszych jachtów. Tego dnia wielu załogom zdarzyły się wywrotki. Nie obyło się również bez awarii sprzętowych. Najważniejsze jednak, że zawodnicy wrócili z wody zadowoleni, bo był wiatr i walka. Na ceremonii zakończenia regat zwycięzcy otrzymali pamiątkowe statuetki, puchary i dyplomy.

Regaty "Trzy Mola" organizowane są przez Uczniowski Klub Sportowy NAVIGO pod patronatem miasta Sopotu oraz pod auspicjami Polskiego Związku Żeglarskiego.

Następne regaty organizowane przez klub UKS Navigo, a będzie to Sopot Optimist Cup w dniach 6-7 lipca.

rel (UKS Navigo)

Fot.: Rafał Czepułkowski FotoSurf 

+1 regaty ?
Jeżeli to byłyby regaty to byłyby także wyniki. Byłaby informacja jakie klasy startowały (znaczek na żaglu mnie akurat nic nie mówi), kto wygrał poszczególne biegi i generalkę. Z artykułu wynika, że 34 załogi sobie popływały i pozbierały śmieci. Ale......"Najważniejsze jednak, że zawodnicy wrócili z wody zadowoleni". I tyle.
17 czerwiec 2019 : 11:31 maciek2 | Zgłoś

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.6211 4.7145
EUR 4.6784 4.773
CHF 4.8463 4.9443
GBP 5.549 5.6612

Newsletter