Inne

Urząd Morski w Gdyni zaprasza do bezpłatnego zwiedzania terenowej placówki Obwodu Ochrony Wybrzeża Sobieszewo, położonej w Gdańsku Jelitkowie ul. Jantarowa 7 (w sąsiedztwie wejścia na plażę nr 63). Od 18 czerwca do 17 września 2019 roku Placówka będzie udostępniona dla zwiedzających w każdy wtorek w godz. 9.00-14.00.

Po obiekcie oprowadzać będą pracownicy Urzędu Morskiego. Zapoznają chętnych z historią tego miejsca oraz dziejami i charakterem działalności Urzędu Morskiego w Gdyni w dziedzinie ochrony brzegów morskich, jak również opowiedzą o codziennym trudzie zmagań człowieka z żywiołem, o metodach budowy, formowania i utrwalania wydm, formach biologicznej zabudowy wydm, sposoby ochrony flory i fauny w pasie technicznym, ze szczególnym uwzględnieniem gatunków rodzimych. 

Na terenie Placówki zobaczyć można galerię archiwalnych zdjęć oraz wydawnictw, traktujących o sposobach zabezpieczania brzegów morskich na przestrzeni dziesięcioleci.

Zwiedzanie nie wymaga wcześniejszej awizacji, dotyczy to również większych, zorganizowanych grup. Nie ma również limitu dziennego osób odwiedzających. Zwiedzanie trwa około godziny i jest bezpłatne.

rel (Urząd Morski w Gdyni)

Komentarze   

+1 Bardzo fajna inicjatywa
jw
11 czerwiec 2019 : 07:55 Misiek L Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
1 1 1 1