Inne

BAE Systems, Inc. ogłosiło zakup kluczowych aktywów firmy Riptide Autonomous Solutions z siedzibą w Plymouth, Massachusetts – dostawcy innowacyjnych i przystępnych cenowo technologii i rozwiązań z obszaru podwodnych systemów bezzałogowych (unmanned underwater vehicle – UUV).

Platformy podwodne Riptide mają niewielkie rozmiary, są proste a jednocześnie zaawansowane, wydajne i niezwykle elastyczne, cechują je przy tym większe parametry w zakresie głębokości działania, zasięgu, długotrwałości misji oraz prędkości.

- Dzięki zdolnościom technicznym pozyskanym od Riptide będziemy mogli zaoferować odbiorcom nieporównywalną ofertę UUV wraz z zintegrowanym wyposażeniem pozwalającym realizować szereg ważnym misji – powiedział Terry Crimmins, dyrektor działu Electronic Systems w BAE Systems. - Wykorzystując w konstruowaniu platform podwodnych Riptide nasze bogate doświadczenie z dziedziny sonarów, przetwarzania sygnałów, fuzji danych, łączności podwodnej, walki radioelektronicznej i systemów autonomicznych, będziemy w stanie szybko i przystępnie cenowo odpowiadać na stale rosnące oczekiwania klientów dotyczące misji morskich w sektorze obronnym, komercyjnym czy badawczym.

Jeff Smith, założyciel Riptide, dodał: „Cieszymy się z możliwości włączenia do zespołu BAE Systems i zasilenia firmy naszymi kompetencjami oraz strategiczną wizją rozwoju rynku systemów podwodnych”.

Pracownicy Riptide dołączą do działu Electronic Systems w BAE Systems, w tym wielu znajdzie zatrudnienie w komórce badawczo-rozwojowej firmy o nazwie FAST Labs™, w której naukowcy i inżynierowie opracowują nowe zdolności, podejmując najbardziej ambitne wyzwania z obszarów obronności, lotnictwa czy bezpieczeństwa. Komórka FAST Labs™ będzie kontynuować rozwój techniczny platform Riptide, wypracowywać nowe rozwiązania i przygotowywać moce produkcyjne. Działania te są zgodne ze strategią firmy przewidującą zakup i rozwój niewielkich innowacyjnych przedsiębiorstw, które mogą zaoferować przełomowe rozwiązania technologiczne w dotychczasowych obszarach działalności BAE Systems.

Firma zamierza utrzymać zakłady Riptide w Plymouth, w stanie Massachusetts, zwiększając w ten sposób obecność przemysłową w Nowej Anglii. BAE Systems Electronic Systems z siedzibą w Nashua, w stanie New Hampshire, to wiodący dostawca: wojskowej i cywilnej elektroniki sterującej pracą napędów i lotem statków powietrznych, systemów walki radioelektronicznej, systemów obserwacyjnych, łączności, rozpoznania satelitarnego, a także systemów zarządzania mocą i energią.

rel (BAE Systems)

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.8216 4.919
EUR 4.6938 4.7886
CHF 4.9385 5.0383
GBP 5.3113 5.4185

Newsletter