Inne

Rozgrywki piłkarskie, piknik rodzinny, warsztaty kreatywne – to tylko kilka z atrakcji, które na Dzień Dziecka przygotował Port Gdańsk. Wstęp oraz atrakcje są darmowe.

Już 1 czerwca stadion Polonii Gdańsk (ul. Marynarki Polskiej 177) wypełni się atrakcjami, które specjalnie dla dzieci (małych i dużych) przygotował Port Gdańsk.

W czasie portowego Dnia Dziecka wolontariusze będą zbierać pieniądze na rzecz fundacji „Pan Władek”, która pomaga m.in. dzieciom znajdującym się w trudnej sytuacji, osobom bezdomnym i samotnym matkom.

- W sobotę, razem z mieszkańcami Gdańska i pracownikami Portu Gdańsk, będziemy świętować Dzień Dziecka w najlepszy możliwy sposób: będziemy się bawić z dziećmi, ale także im pomagać. Jako spółka skarbu państwa czujemy się w obowiązku podejmować działania, które wpływają na społeczność i pokazują gdańszczanom, że Port jest miejscem dla nich otwartym – tłumaczy Łukasz Greinke, prezes Zarządu Morskiego Portu Gdańsk.

Pierwszą częścią będą mecze piłkarskie, które najpierw rozegrają między sobą drużyny dziecięce. Zawodnikami są uczniowie szkół podstawowych w Gdańsku. Później na murawie pojawią się zawodnicy dorośli, m.in. reprezentacja Portu Gdańsk, przyjaciele Portu, fundacji i osoby związane ze stadionem, w tym zawodnicy Polonii.

- Organizujemy kolonie letnie i zimowe dla dzieci, zbieramy odzież i żywność dla potrzebujących, przygotowujemy wigilie dla bezdomnych. To zaledwie kilka z setek naszych inicjatyw. Jako społeczeństwo żyjemy dziś tak szybko, że zapominamy o innych ludziach. Zapominamy, że uśmiech dziecka, które pierwszy raz w życiu widzi morze czy góry, jest bezcenny. Dlatego warto być z nami 1 czerwca, wspólnie się bawić i pomagać – mówi Władysław Ornowski, założyciel fundacji „Pan Władek”.

Jedną z gwiazd portowego Dnia Dziecka będzie youtuber Żelek, współtwórca kanału TurboKozak. Kolejna to Kashira – międzynarodowa gwiazda samby, która jako pierwsza Europejka poprowadziła korowód w czasie karnawału w Rio de Janeiro. Będzie pokaz samby brazylijskiej, Capoeiry oraz batucady.

- Atrakcje, które będziemy proponować podczas tego wydarzenia, zostały przez nas zaplanowane w taki sposób, aby każdy znalazł coś dla siebie. Postaraliśmy się o ciekawy i bogaty program, w którym znajdą się dmuchańce, karuzela, euro-bungee, bramka celnościowa, siłomierz, popcorn i wata cukrowa, konkursy oraz zawody – wylicza Barbara Kaczmarek, specjalista ds. CSR w Porcie Gdańsk. Organizatorzy zapewniają także gorącą zupę oraz grillowane kiełbaski.

Wszystkie atrakcje dostępne będą od godz. 10:30 – wtedy też rozpoczną się rozgrywki piłkarskie. Dzień Dziecka z Portem Gdańsk zakończy się o godz. 17.30.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

rel (Port Gdańsk SA)

1 1 1 1