Inne

20 maja 2019 w Urzędzie Miasta Gdyni, odbyło się posiedzenie Komitetu Święta Morza. W tym roku Święto odbędzie się od 21. do 30. czerwca. Wśród atrakcji znajdzie się oiwarcie bram dla publiczności, po raz pierwszy, w terminalu kontenerowym Hutchison Ports Gdynia.  

Krajowa Izba Gospodarki Morskiej zawita 21 czerwca do Infoboxu w Gdyni, gdzie będzie można dowiedzieć się ciekawostek na temat polskiej gospodarki morskiej i zaangażowania KIGM w sprawy naszego morza.

Zaangażowali się także członkowie KIGM. Do "dnia otwartego" zdążył już przyzwyczaić Bałtycki Terminal Kontenerowy w Gdyni. Teraz "otworzy się" także drugi gdyński terminal. Hutchison Ports Gdynia (dawne GCT - Gdynia Container Terminal) planuje otworzyć swój terminal dla zwiedzających. Będzie można zobaczyć działanie niektórych mszyn portowych i terminalowych, będzie też wiele innych atrakcji.

W Szkole Morskiej będzie można zasiąść za sterem największych tankowców czy kontenerowców i przeprowadzić je po zdradliwych wodach w trudnych warunkach pogodowych (oczywiście na jednym z najnowocześniejszych na świecie symulatorów).

Uniwersyteckie Centrum Medycyny Morskiej i Tropikalnej tradycyjnie już zorganizuje Białą Sobotę.

Zarząd Morskiego Portu Gdynia również będzie obecny podczas Święta ze swoją strefą rekreacyjną.

W czasie Święta Morza odbędą się regaty, parady, koncerty. Planowane są pokazy działań antyterrorystycznych, zwiedzanie jednostek pływających czy udział w rejsie jachtem po Zatoce Gdańskiej.

rel (KIGM)

 

 

 

Komentarze   

+1 żaglowce
a jakiś rosyjski żaglowiec wpuszczą? ;)
22 maj 2019 : 15:12 Barnaba Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
1 1 1 1