Inne

Gdański projekt znalazł się wśród najlepszych, nagrodzonych podczas 8. edycji plebiscytu, towarzyszącej XI Europejskiemu Kongresowi Gospodarczemu w Katowicach. Budowa zwodzonego mostu stanowiła jedną z kluczowych inwestycji infrastrukturalnych w ostatnich latach. Jej koszt to ponad 64 mln zł.

- Jest to inwestycja o szczególnej wadze dla Miasta Gdańska - powiedział, odbierając nagrodę Alan Aleksandrowicz, zastępca prezydent ds. inwestycji – W ten sposób udało nam się uhonorować 100-lecie niepodległości. Przede wszystkim jednak skomunikowaliśmy i realnie połączyliśmy z centrum miasta dużą dzielnicę. Udało nam się uruchomić procesy gospodarcze, społeczne, zwiększyć znacząco aktywność inwestorów w tej części miasta.

Jak podaje Portal Samorządowy, wiceprezydent Aleksandrowicz podkreślił, że dotychczas jedyny dojazd na Wyspę Sobieszewską od strony miasta do niedawna był możliwy przez stary most pontonowy. co było źródłem dużego utrapienia dla mieszkańców i turystów.

- Teraz całkowicie zmienił się sposób podróżowania i docierania do wyspy - powiedział wiceprezydent Gdańska.

Europejski Kongres Gospodarczy w Katowicach jest trzydniowym cyklem debat, spotkań i wydarzeń towarzyszących z udziałem ponad 11 tysięcy gości z Polski, Europy i świata. Od 7 imprezie towarzyszy projekt Top Inwestycje Komunalne, w ramach którego nagradzani są laureaci, wybierani spośród ok. 150 zgłoszeń przyjmowanych przez organizatorów.

Nagrody przyznane przez Top Inwestycje Komunalne wręczono we wtorek, 14 maja.

Gdańsk.pl

Zobacz jak działa most zwodzony:

0 Most zwodzony
Ciekawa I dobra inwestycja,Moze znajda sie pieniadze na nastepny , w miejsce przeprawy promowej Mikoszewo -Swibno przez Wisle?
18 maj 2019 : 12:18 Stary kolejarz | Zgłoś

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 3.8874 3.966
EUR 4.2524 4.3384
CHF 4.3964 4.4852
GBP 5.066 5.1684

Newsletter