Inne

Podczas gali 25-lecia Forum Okrętowego w Gdańsku, 12 kwietnia 2019 r. odbyła się uroczystość wręczenia Nagrody Innowacyjna Gospodarka Morska za rok 2018, a także nagród specjalnych. 

Prestiżowe statuetki w formie diamentu na cokole, przyznawane są każdego roku przez kapitułę, stanowioną przez Radę Forum Okrętowego, największej organizacji pracodawców branży morskiej w Polsce, zrzeszającej ponad 70 największych firm i instytucji.

Fundatorem nagrody jest Piotr Soyka, który wręczył nagrody laureatom już po raz szósty.

Zobacz relację wideo: Innowacyjna Gospodarka Morska 2018

Za 2018 rok kapituła przyznała je w 5 kategoriach:

W kategorii INNOWACYJNA FIRMA nagrodę otrzymała firma DNV GL Poland Sp. z o.o. za kształcenie kadr, przez co przyczynia się do wzrostu innowacyjności i konkurencyjności przemysłu okrętowego w Polsce.

W kategorii INNOWACYJNY PROJEKT statuetkę przyznano firmie StoGda Ship Design & Engineering Sp. z o.o. za zaprojektowanie promu o napędzie hybrydowym Elektra.

W kategorii INNOWACYJNE PRZEDSIĘWZIĘCIE nagrodę otrzymała Gdańska Stocznia Remontowa im. J. Piłsudskiego SA za przebudowę promów klasy Spirit kanadyjskiego armatora British Columbia Ferries, obejmującej modernizację oraz zmianę napędu z tradycyjnego typu diesel na przyjazny środowisku napęd gazowy LNG.

W kategorii INNOWACYJNY PRODUKT nagrodę przyznano stoczni Remontowa Shipbuilding SA za zbudowanie promów pasażersko-samochodowych o napędzie hybrydowym przeznaczonych dla brytyjskiego armatora Transport for London.

W kategorii INNOWACYJNE OKRĘTOWE SYSTEMY WALKI nagrodzono Ośrodek Badawczo-Rozwojowy Centrum Techniki Morskiej SA za zaprojektowanie i zbudowanie zintegrowanego systemu walki niszczyciela min Kormoran II.

Podczas uroczystości wręczono także nagrody specjalne. Bernad Meyer, prezes zarządu Meyer Werft GmbH & Co. KG i wiceprzewodniczący SEA EUROPE otrzymał nagrodę za "zaangażowanie i inicjatywy mające na celu promocję i ochronę europejskiego przemysłu okrętowego przed obecnymi globalnymi zagrożeniami". 

Kapitan żeglugi wielkiej Zbigniew Sulatycki, współzałożyciel Forum Okrętowego i przewodniczący Konwentu Morskiego otrzymał nagrodę specjalną za "wieloletnią, niestrudzoną działalność na rzecz rozwoju przemysłu okrętowego w Polsce".

Grzegorz Landowski

Nz. u góry: Laureaci nagrody Innowacyjna Gospodarka Morska za rok 2018.

Fot.: Sławomir Lewandowski

Poniżej:

Laureaci nagród specjalnych - kpt. ż.w. Zbigniew Sulatycki (pierwszy z lewej) i Bernard Meyer z prezesem GK Remontowa Holding i przewodniczącym Forum Okrętowego Piotrem Soyką, a także uczestnicy i goście Jubileuszu.

Fot.: Piotr B. Stareńczak

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Newsletter