Inne

"W Narodowym Muzeum Morskim uważamy, że kobiety i morze to najlepsze połączenie. Ponad połowa pracowników w naszym muzeum to dziewczyny" - czytamy na stronie instytucji, w której kobiety piastują w instytucji ważne stanowiska, zajmując się ruchem zabytków, dbając o dziedzictwo morskie, usuwając rdzę z najcenniejszych eksponatów, walcząc ze świdrakiem, prowadząc unijne projekty i budując kolejne oddziały.

Dlatego też, aby uczcić muzealny pierwiastek kobiecy, NMM w Gdańsku zaprasza na specjalne, dwudniowe wydarzenie, poświęcone osiągnięciom kobiet w różnych dziedzinach życia, powiązanych z morzem. – Spotkanie podzieliliśmy na dwa dni – mówi dr Katarzyna Schaefer z Działu Konserwacji Muzealiów NMM, która przygotowała spotkanie. – 8 marca spotykamy się w Ośrodku Kultury Morskiej w Gdańsku, a 9 marca – przenosimy się do tczewskiego Centrum Konserwacji Wraków Statków. Zaprosiliśmy świetnych gości. To ekspertki w swoich dziedzinach, kobiety, dla których ważna jest pasja, które swoje życie zawodowe, i nie tylko zawodowe, dedykują morzu i nauce.

8 marca spotkamy się w Ośrodku Kultury Morskiej w Gdańsku

Wśród wyjątkowych gości – pań, które podzielą się historią swego życia, znajdą się m.in.: Magdalena Lesiewicz (prezes Fundacji "Onkorejsy – wybieram życie", Barbara Paplińska (Instytut Budownictwa Wodnego Polskiej Akademii Nauk, nurek zawodowy) oraz Marta Sziłajtis-Obiegło (absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego im. E. Piaseckiego w Poznaniu, żeglarka).

Uczestnicy będą mieli niepowtarzalną szansę skorzystania z życiowych doświadczeń naszych gości i podjęcia decyzji dotyczących własnej edukacji czy zdobywania pierwszych doświadczeń zawodowych. Prelegentki podzielą się z uczestnikami wiedzą o tym, jak nie rezygnować ze swoich marzeń, kiedy na drodze do realizacji naszych planów pojawią się nieprzewidziane sytuacje – na przykład poważne problemy ze zdrowiem.

9 marca świętujemy nadal w Centrum Konserwacji Wraków Statków w Tczewie

W tczewskim CKWS muzealne konserwatorki: specjalistki od rdzy, konserwacji drewna, operatorki specjalistycznych sprzętów, takich jak muzealne skanery i rentgeny, opowiedzą o drodze, jaką przeszły, aby podjąć pracę w Dziale Konserwacji Muzealiów NMM. Naszymi gośćmi specjalnymi będą Maria Dryhub i Andrzej Stański, autorzy książki – bajkowej podróży po rzece Wiśle pt. "Szaman z rzeki. Opowieści wiślane". Maria Dryhub to pierwowzór bajkowej bohaterki, animator kultury, wodniaczka, uczestniczka flisów i festiwali wiślanych. Andrzej Stański – wodniak, historyk i podróżnik – znany jest ze swojego społecznego zaangażowania w rozwój tradycyjnego szkutnictwa rzecznego.

Uczestnicy będą mieli okazję wziąć udział w warsztatach, przygotowując kosmetyki z naturalnych produktów. Dodatkowo przygotowywana jest wystawa posterowa, która podsumuje osiągnięcia kobiet w różnorodnych dziedzinach życia.

Wstęp na oba wydarzenia jest darmowy.

Rejestracja grup pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

W sprawie szczegółów prosimy kontaktować się z koordynatorką wydarzenia Katarzyną Schaefer: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

rel (Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku)

1 1 1

Ostatnie ankiety