Inne

Spotkanie delegacji załogi Daru Młodzieży z papieżem Franciszkiem w sobotę w nuncjaturze apostolskiej w Panamie to najważniejszy moment Rejsu Niepodległości - powiedział PAP minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk po tej audiencji.

Dar Młodzieży, który przypłynął na Światowe Dni Młodzieży, stoi w porcie w Panamie od wtorku. Minister Gróbarczyk, który uczestniczył w sobotnim spotkaniu w nuncjaturze, powiedział PAP: "Papież Franciszek otrzymał zaproszenie na Dar Młodzieży. Niestety z przyczyn oczywistych nie mógł przyjść, więc Dar Młodzieży przyszedł do niego". "Jest to najważniejszy moment trwającego od 20 maja 2018 roku Rejsu Niepodległości" - dodał minister.

Rano w sobotę miejscowego czasu przed udaniem się na mszę do katedry Franciszek przyjął w nuncjaturze apostolskiej 40-osobową delegację załogi Daru MłodzieżyWatykan w wydanej nocie wyjaśnił, że żaglowiec odbywa rejs dookoła świata w związku ŚDM oraz z okazji stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Dodano, że w rejsie uczestniczą setki młodych ludzi.

Papież, pozdrawiając Polaków, "podziękował im za tę piękną inicjatywę" - podkreślił Watykan. W wydanym komunikacie opublikował także zdjęcie ze spotkania Franciszka z polską delegacją.

Z Panamy Sylwia Wysocka

Komentarze   

+4 minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej ?
Minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Gróbarczyk, ........ powiedział PAP: "Papież Franciszek otrzymał zaproszenie na Dar Młodzieży........Jest to najważniejszy moment trwającego od 20 maja 2018 roku Rejsu Niepodległości".
To co ? MOGĄ JUŻ WRACAĆ !
28 styczeń 2019 : 09:57 maciek2 Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+2 No raczej!
Polska ma tak złą prasę na świecie, że tylko dla Papieża jesteśmy ważni? Czy może minister Grubarczyk jest typowym serwilistą z PiS i "kadzi" w przemowach tak, jak "egzekutywa" PiS lubi?
28 styczeń 2019 : 14:10 adi Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
1 1 1 1

Źródło: