Inne

W Szczecinie obradował Konwent Morski. W obradach wzięli udział m.in. minister Marek Gróbarczyk, Tomasz Hinc wojewoda zachodniopomorski, kapitan Zbigniew Sulatycki przewodniczący Konwentu. Są kontrakty, koniunktura na budowę statków wraca, dlatego uważam, że polskie stocznie mają przyszłość - mówił sobotę w Szczecinie współwłaściciel największej polskiej prywatnej grupy stoczniowej Remontowa Holding Piotr Soyka. 

- Koniunktura na budowę statków jest i to dobrze wróży polskim stoczniom - mówił Piotr Soyka, prezes grupy kapitałowej Remontowa Holding. To ta stocznia buduje bardzo trudne jednostki jak m.in. niszczyciele min typu "Kormoran". 

Trzeba pamiętać jednak, że podczas kryzysu w żegludze w chińskich stoczniach armatorzy porzucili prawie 200 statków.

- Koniunktura w miarę jest i ona się pojawia. Jeszcze dwa lata temu było bardzo słabo. Teraz zaczynają się pojawiać jaskółki. Zresztą tak jest zawsze. Po deszczu i po burzy zawsze nastąpi słońce i tak zawsze było na ziemi - tłumaczył Soyka. 

Piotr Soyka, którego stocznia stała się najnowocześniejszą firmą w tej branży na wschodnim wybrzeżu, na początku lat osiemdziesiątych był dyrektorem Morskiej Stoczni Remontowej w Świnoujściu. 

- Spędziłem tu pięć lat życia, dlatego mam tu przyjaciół i wiem, że ludzie są tu otwarci - przyznał Soyka. 

Podczas posiedzenia omawiano głównie następujące zagadnienia: budowa toru wodnego Świnoujście-Szczecin, budowa kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną oraz perspektywy bałtyckiego rynku przewozów promowych na tle tendencji światowych.

Było to szóste spotkanie Konwentu Morskiego, które stworzyli ludzie z branży morskiej z całego wybrzeża.

Radio Szczecin, rel (MGMiŻŚ), GL

Fot.: MGMiŻŚ

Więcej:  Radio Szczecin  

Konwent Morski w Szczecinie

Konwent Morski w Szczecinie
+24 Mówienie w kółko o koniunkturze nic nie przynosi
Zacznijcie więc robić! Obiecaliście promy, podpisywaliście masowce, a tu nic. Nic się nie zmienia dalej nosicie się na czyichś plecach. Wstyd. Popatrzcie na wyniki wyborów. I ani biskup, ani prezes ani ta garstka ludzi nie wzbudzi do życia wielkiej stoczni a na pewno ni uruchomią jej dziennikarze rządowej telewizji.
22 październik 2018 : 08:15 M Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+22 Do roboty
Leśnie dziadki, święte głowy, paru mniej lub bardzie stetryczałych fachowców, salony, szable, wykwinte kolacje i medialna kreacja, ot i cały Konwent Morski. Fajnie się Panowie bawicie i nic mi do tego, wasza piaskownica, wasza zabawa. Tylko nie mówcie, że coś robicie dla Polski Morskiej. Wy tylko gadacie i ładnie prezentujecie się na zdjęciach. A tu trzeba pracować, bo kadencja się kończy, a Wy ciągle tylko gadacie, a nic nie robicie. Jakieś medialne stępki czy kopanie kanałów to tylko show dla ciemnego ludu, a każdy fachowiec widzi realia które aż piszczą i nic w tej kwestii się nie dzieje.
22 październik 2018 : 10:41 SSN Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+19 Szablą odbierzemy...
Wszytko o konwencie: https://www.portalmorski.pl/inne/33885-powolano-konwent-morski
Parafrazując Wieszcza: "Szabel nam nie zabraknie, morska wiara na koń wsiędzie, Ja z Kapitanem na czele, i – jakoś to będzie…" i tak działa MGMiŻŚ przez ostatnie trzy lata. Uroczystości, sztandary, szable, kongresy, błysk fleszy, a konkretów żadnych. Widać, że Pan Minister ma wielkie ego i sporo kompleksów, które lubią błysk fleszy i patetyczne, acz puste, gesty.
22 październik 2018 : 11:41 AM. Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+18 Czapka
A co miał na kongresie, za państwowe pieniądze, do powiedzenia Pan w czerwonej czapce ?
22 październik 2018 : 13:53 Ekler Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+15 co miał.......
Ekler, nie wiesz ?Jak trwoga to do Boga. Już minister energetyki pokazał, zawierzył polską energetykę Matce Boskiej Częstochowskiej. To co ? Gróbarczyk gorszy ? Jego Ekselencja przyjmie datek, pomodli się i .....stocznie ruszą ! Amen.
22 październik 2018 : 16:08 maciek2 Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+18 Wróżby
A stępka leży sobie i rdzewieje i nie wie, jak Konwent Morski dobrze jej wróży.
22 październik 2018 : 14:52 Jato Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
1 1 1 1

Źródło: