Inne

Dar Młodzieży przepłynął 18 091 mil morskich z maksymalną prędkością 7,9 węzła. Poniżej publikujemy meldunek komendanta Rafała Szymańskiego z 152 dnia podróży żaglowca.

Pozycja: 14°17'44.22"N; 117°59'23.46"E

"Nadal upalnie, tropikalnie. Powietrze gorące, gęste, lekki wiaterek. Każdy wysiłek opłacony litrami wypoconej wody. Ciągłe pytania kiedy się wreszcie ochłodzi. 

Jesteśmy na Morzu Południowochińskim, płyniemy w kierunku Cieśniny Luzońskiej - tam wieje wiatr z NE. Tutaj cisza, słabe podmuchy wiatru są niewystarczające żeby wypełnić nasze  żagle. Praktykanci poznają olinowanie, trenują wchodzenie na reje, stawianie, sprzątanie i klarowanie żagli. Szykujemy się do "zaliczenia" - postawienie wszystkich żagli!. 

Jak pogoda dopisze, wszystko to zostanie sfilmowane i sfotografowane przez nasza ekipę filmowo-reporterska z szalupy i RIB-a. Dzisiaj była już próba filmowania z RIB'a  - podobno zdjęcia są obiecujące.

Pomału rozkręca się życie kulturalno-sportowe. Był już Oceaniczny DKF i rozpoczęliśmy eliminacje do Pierwszych Pełnomorskich Mistrzostw Świata w Podnoszeniu Nachwytem na Drążku (PPMSPND) pod patronatem Rektora Uniwersytetu Morskiego w Gdyni prof. dr hab. inż. Janusza Zarębskiego.

Plany na przyszłość są obiecujące, ale o tym jak już coś ruszy. Najważniejsze że coraz częściej widzę uśmiechnięte twarze!

Łączę pozdrowienia

Rafał Szymański

Komendant/Master s/v Dar Młodzieży"

rel (Uniwersytet Morski)

Fot.: Piotr Lewandowski

1 1 1 1