Inne

W poniedziałek, 8 października, w Gdyni odbyła się uroczystość objęcia obowiązków dowódcy ORP Toruń. Nowym dowódcą okrętu wchodzącego w skład 2. Dywizjonu Okrętów Transportowo-Minowych został kapitan marynarki Piotr Zienke.

Przekazanie obowiązków dowódcy okrętu odbyło się na terenie Stoczni Remontowej Nauta w Gdyni, gdzie aktualnie okręt przechodzi naprawę główną. W obecności załogi oraz zaproszonych gości komandor porucznik Marek Obrębski - dowódca 2. Dywizjonu Okrętów Transportowo-Minowych wręczył nowemu dowódcy "Znak Dowódcy Okrętu" symbol sprawowania władzy nad okrętem i jego załogą. Znak ten powiewać będzie na maszcie ORP Toruń przez cały okres dowodzenia okrętem przez kapitana marynarki Piotra Zienke. 

Gratulując nowego stanowiska, dowódca dywizjonu złożył nowemu dowódcy okrętu życzenia wszelkiej pomyślności, sukcesów w realizacji celów oraz zgodnie z marynarską tradycją "stopy wody pod kilem". Kapitan marynarki Piotr Zienke podziękował dowódcy dywizjonu za okazane mu zaufanie oraz obiecał pełnić funkcję dowódcy okrętu rzetelnie i odpowiedzialnie. 

ORP Toruń wchodzi w skład 2. Dywizjonu Okrętów Transportowo - Minowych 8. Flotylli Obrony Wybrzeża w Świnoujściu. Podobnie jak pozostałe okręty projektu 767 (typu "Lublin") został zbudowany w Stoczni Północnej w Gdańsku. Jest to jednostka przeznaczona do transportu drogą morską wojsk i techniki wojskowej, załadunku i wyładunku (zarówno w porcie jak i bezpośrednio z plaży) sprzętu i żołnierzy wraz z osobistym wyposażeniem. Może również transportować i stawiać miny morskie w obronnych zagrodach minowych oraz wykonywać przejścia w zagrodach minowych przy pomocy wystrzeliwanych ładunków wydłużonych.

rel (8. Flotylla Obrony Wybrzeża)

Fot.: Załoga OTrM 825

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.2529 4.3389
EUR 4.5575 4.6495
CHF 4.4327 4.5223
GBP 5.3466 5.4546

Newsletter