Inne

W najbliższą niedzielę, 16 września, startuje kolejna edycja chyba najciekawszych regat na Bałtyku, czyli Bitwa o Gotland. Regaty samotników na trasie Górki Zachodnie-Górki Zachodnie, wokół szwedzkiej wyspy Gotlandia. 500 mil morskich non-stop. Impreza, która z roku na rok jest coraz lepsza, i wzbudza coraz większe zainteresowanie miłośników żeglarstwa. Stało się tradycją, że w wieczór poprzedzający start Bitwy w wiosce regatowej prezentowany jest film żeglarski.

Tak będzie i tym razem. Pierwszy w Polsce pokaz filmu o jednej z najważniejszych postaci współczesnego regatowego żeglarstwa - Alexie Thomsonie. Alex Thomson jest żeglarzem, który czterokrotnie stawał na starcie samotniczych regat dookoła świata Vendee Globe. W dwóch poprzednich edycjach tych regat zdobywał 3 miejsce (2012 rok) i 2 miejsce (2016 rok). Chce być pierwszym żeglarzem narodowości innej niż francuska, który wygra te regaty. Planuje to zrobić w 2020 roku. 

Zasłynął ze spektakularnych akcji marketingowych dla swojego sponsora, czyli marki Hugo Boss. Filmy z jego skokami z topu masztu, czy latanie na kitesurfingu ciągniętym przez jacht mają miliony wyświetleń na Youtube. 

Film „Bezwzględny” pokazuje karierę żeglarską Alexa jego udział w ostatniej edycji regat Vendee Globe w 2016 roku. 

Szczegóły pokazu:

• Termin: sobota 15 września 2018.

• Miejsce: Marina Przełom (wcześniejsza nazwa Marina Dephia). Górki Zachodnie. 

• Projekcja odbędzie się w plenerze, planowana jest na godziny wieczorne, ok. 21 - 21.30, ale jest to godzina orientacyjna.

• Jest bezpłatna i otwarta dla wszystkich. 

• Film będzie zaprezentowany w polskim tłumaczeniu z napisami. 

• Czas trwania: 50 min.

rel (JachtFilm.pl)

1 1 1 1