Inne

Gdynia to miasto z morza i marzeń. Miasto morskich opowieści i idei, które udało się zrealizować. Historii przekazywanych z pokolenia na pokolenie. No bo kto ich nie lubi? 25 sierpnia będziemy mieli ostatnią okazję, aby tego lata wybrać się na wyjątkowy spacer z przewodnikiem śladami legendarnych kapitanów, polskich transatlantyków i wypraw żeglarskich. To wszystko w ramach cyklu Wakacje Morskie Gdyni.

Gdynia to prawdziwy skarbiec opowieści związanych z morzem. Historii związanych z budową Portu Morskiego, słynnymi postaciami kapitanów (m.in.: Mamerta Stankiewicza, Jerzego Pszennego, Jana Ćwiklińskiego, Konstantego Matyjewicza-Maciejewicza), dramatycznymi losami Marynarki Wojennej RP, czy legendą polskich transatlantyków (MS Batory, MS Piłsudski, TSS Stefan Batory, MS Sobieski, MS Chrobry, SS Pułaski, SS Kościuszko, SS Polonia).

Wszystkie te opowieści można było usłyszeć podczas bezpłatnych spacerów, śladami i miejscami związanymi z Legendą Morską Gdyni, odbywających się we wszystkie soboty wakacji. Ostatni z nich rozpocznie się 25 sierpnia o godz.10.00 przy gdyńskim InfoBoksie (ul. Świętojańska 30).

Spacery są prowadzone przez certyfikowanych przewodników PTTK o. Morska Gdynia.

Więcej informacji na stronie wydarzenia.

Gdynia.pl / Marta Jaszczerska

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Newsletter