Inne

Wszystkie kąpieliska w Gdańsku, Gdyni i Sopocie, z wyjątkiem kąpielisk Gdańsk-Stogi, Sobieszewo, Orle i Świbno, są zamknięte z powodu zakwitu sinic - poinformowała we wtorek Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna (WSSE) w Gdańsku.

Jak podała we wtorek na swojej stronie internetowej WSSE, pierwsza na północ od Gdyni plaża, w której można się kąpać, jest w Rewie.

Na Półwyspie Helskim kąpiel jest zabroniona w kąpieliskach w Jastarni, Juracie i Kuźnicy. Nad otwartym morzem zakaz kąpieli obowiązuje w Jastrzębiej Górze, Karwi i Ostrowiu. Nad Zatoką Pucką nie powinno się wchodzić do wody w Mechelinkach.

W pozostałym miejscach na Półwyspie Helskim można się kąpać bez ryzyka dla zdrowia. Podobnie otwarte są wszystkie kąpieliska nad otwartym morzem od Karwieńskich Błot do Ustki w Pomorskiem oraz wszystkie kąpieliska zlokalizowane w Zachodniopomorskiem.

Nad Zatoką Gdańską z wody można także bezpiecznie korzystać w Mikoszewie, Jantarze, Stegnie i Krynicy Morskiej, a nad Zatoką Pucką - w Rewie i Pucku.

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Źródło:

Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.4724 4.5628
EUR 4.633 4.7266
CHF 4.7706 4.867
GBP 5.4757 5.5863

Newsletter