Inne

Dar Młodzieży opuścił już port w Dakarze. Niemal trzy dni spędzone w Senegalu były pełne wrażeń zarówno dla załogi, jak i mieszkańców Dakaru.

Członkowie załogi mieli okazję zwiedzić stolicę Senegalu oraz Muzeum Niewolnictwa. Wzięli udział w spotkaniach z miejscową Polonią, oraz spotkali się z misjonarzami i rozegrali mecz piłki nożnej. Opiekę nad obsadą polskiej fregaty roztoczyła pani Margareta Kassangana, ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Senegalu.

Żaglowiec uroczyście przywitała i pożegnała orkiestra armii senegalskiej razem z Oumarem Guèye, ministrem spraw morskich. Uczestnikom było żal opuszczać ten wspaniały port, ale z niecierpliwością wypatrują kolejnego lądu. Tym razem zmierzają do Kapsztadu.

Senegal jest liderem francuskojęzycznej części Afryki Zachodniej i jednym z bardziej demokratycznych, proeuropejskich i dobrze zarządzanych państw Afryki, a ponadto najstabilniejszym krajem w regionie.

Ponadto, Senegal wdraża bardzo ambitny plan „Sénégal émergent”. Może to stanowić okazję do współpracy w zakresie gospodarki morskiej, w tym edukacji i rybołówstwa. Polska udziela Senegalowi znacznej pomocy rozwojowej oraz realizuje projekt budowy szkoły morskiej w Dakarze.

rel (MGMiŻŚ)

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.4256 4.515
EUR 4.6044 4.6974
CHF 4.4008 4.4898
GBP 5.4173 5.5267

Newsletter