Inne

Po spotkaniu z dziennikarzami Sekretarz Generalny IMO odwiedził Akademię Morską. Kitack Lim z zainteresowaniem obejrzał znajdujące się w szczecińskiej Akademii Morskiej Europejskie Centrum Szkolenia LNG. To jedna z najnowocześniejszych tego typu placówek w Europie. Centrum wyposażone jest w symulatory obsługi terminalu, jako jedyne w Europie posiada aż cztery symulatory statku oraz terminalu LNG.

Centrum pozwala zdobyć kwalifikacje w zakresie przeładunku LNG, rozwijać swoją karierę w profesjonalnych załogach metanowców transportujących LNG, kształci także specjalistyczną kadrę obsługi terminalu. Kursanci ECS LNG mają także szansę zatrudnienia w lądowej obsłudze terminali przyjmujących skroplony gaz, m.in. w Świnoujściu. ECS LNG to drugie tego typu centrum szkoleniowe w Europie, ale pierwsze, gdzie symulatory szkoleniowe znajdują się w jednym miejscu.

Sekretarz generalny IMO odwiedził także Centrum Inżynierii Ruchu Morskiego, oferujące szkolenia nawigacyjne zgodne z konwencją STCW oraz szeroki zakres prac naukowo-badawczych inżynierii ruchu morskiego na akwenach otwartych i ograniczonych.

1 1 1 1

Źródło: