Inne

Ruszył nabór na kolejną edycję Biznesowego Eventu Morskiego, czyli wydarzenia wspierającego sektor morski i logistyczny w Szczecinie i regionie. Wydarzenie odbywa się po raz drugi, w zeszłym roku odwiedziło je ponad dwieście osób. 

- Niesamowita frekwencja i duże zaangażowanie uczestników w zeszłym roku pozwoliły nam sądzić, że i w tym, wydarzenie zainteresuje wielu przedsiębiorców oraz sympatyków branży. Liczę, że Biznesowy Event Morski na stałe wpisze się w gospodarcze wydarzenia naszego miasta – mówi Piotr Krzystek, prezydent Miasta Szczecin. - Takie spotkania nie tylko integrują środowisko, ale zawsze dają nową jakość. To choćby możliwość skutecznego wysłuchania głosu tej, jakże ważnej w Szczecinie branży i zareagowania na jej potrzeby. 

W tym roku uczestnicy wydarzenia będą zastanawiać się co widać przez morskie okno Szczecina oraz jaki widok byłby dla nas najlepszy. Jak zwykle będzie sporo dyskusji o nowych trendach, technologiach usprawniających rozwój branży i nowych rozwiązaniach. Nie zabraknie rozważań na temat współpracy międzynarodowej oraz współfinansowania projektów. W trakcie paneli dyskusyjnych odbędzie się strefa wolnego networkingu, czyli miejsce, w którym uczestnicy będą mogli zaprezentować swoją ofertę i nawiązać nowe kontakty z potencjalnymi kontrahentami. Biznesowy Event Morski zakończy się nieformalnym rejsem po Odrze. 

Rejestracja na wydarzenie ruszyła tydzień temu. Zapisać się można na stronie www.bem.szczecin.pl, gdzie znajdują się także wszystkie informacje na temat wydarzenia. Organizacją wydarzenia zajęła się Agencja Rozwoju Metropolii Szczecińskiej.

Program

09.00 – 10.00 Rejestracja i poczęstunek

10.00 – 11.00 Uroczyste otwarcie konferencji „Biznesowy Event Morski” 

„Digital Maritime Windows”

- Co wydać przez morskie oko Szczecina? czyli jak jest….

- Jaki widok byłby najlepszy? czyli jak powinno być…. 

11.00 – 12.30 I Blok dyskusyjny - Potencjał inwestycyjny regionu

1. „Mierz siły na zamiary – czyli jak dobrze dopasować swoje chęci i oczekiwania do istniejących możliwości współfinansowania”

Perspektywa współfinansowania projektów inwestycyjnych mikro, małych i średnich przedsiębiorstw – analiza SWOT przez pryzmat doświadczeń branżowych.

Analiza oferowanych form wsparcia, z uwzględnieniem korzyści i obowiązków ich wykorzystania. Dyskusja na temat oczekiwanych form wsparcia. 

2. „Nie wyważaj otwartych drzwi – czyli jak nauczyć się dobrze współpracować 

z zagranicznymi partnerami”

Norwesko- polsko- niemiecka sieć biznesowa – identyfikacja wspólnych obszarów zainteresowania dla współpracy międzynarodowej.

3. „Już dzisiaj zacznij budować pomyślne jutro - czyli jak skutecznie planować budowę morskiej przyszłości w oparciu o system kształcenia kadr” 

Wyzwania w zakresie kształcenia kadr dla przemysłów morskich - analiza obecnych rozwiązań podstawą do wzmocnienia przyszłego potencjału. 

13.00 – 14.30 II Blok dyskusyjny - Forum wymiany doświadczeń 

1. Różne wymiary bezpieczeństwa łańcucha dostaw - Jak skutecznie i efektywnie zabezpieczyć wspólny biznes (Partnerzy łańcucha dostaw).

2. Magia „Rewolucji 4.0” – Przełomowe technologie i rozwiązania istotą rozwoju branży morskiej i logistycznej - Co można zrobić, by przyspieszyć digitalizację?” - rola „Technomics” (ICT i ekonomia).

3. Synergia relacji z partnerem biznesowym - kluczem do sukcesu – Wymiana praktyk prowadzących do usprawnienia kontaktów biznesowych. 

11.00 – 15.00 Strefa wolnego networkingu 

Strefa uczestników prezentujących swój potencjał biznesowy. 

15.00 – 17.00 „Biznesowy” Rejs po Odrze- bez krawata szlakiem inwestorów – lunch 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Newsletter