Inne

W czwartek, 24 maja w gmachu Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej odbyło się spotkanie ministra Marka Gróbarczyka i prezydenta Szczecina Piotra Krzystka. Omawiano na nim zasady współpracy w ramach odbywających się w tym roku Światowych Dni Morza.

Minister Gróbarczyk i prezydent Krzystek omówili podczas spotkania kształt i charakter Światowych Dni Morza, szczecińskich Dni Morza oraz imprez towarzyszących. Obie strony zadeklarowały przyjazną współpracę na rzecz wydarzeń mających na celu promocję Szczecina oraz polskiej gospodarki morskiej.

Światowe Dni Morza 2018 odbędą się w dniach 13-15 czerwca w Szczecinie.

Są współorganizowane przez Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej oraz Międzynarodową Organizację Morską (IMO). Pierwszy raz ta międzynarodowa impreza nie odbędzie się w stolicy państwa gospodarza. Także po raz pierwszy organizatorem tego największego święta morskiego Narodów Zjednoczonych jest państwo Europy Środkowo-Wschodniej. Hasłem przewodnim tegorocznych obchodów jest „IMO 70: Nasze dziedzictwo – lepsza żegluga dla lepszej przyszłości” nawiązujące do 70. rocznicy powstania IMO.

Do stolicy Zachodniego Pomorza zjadą przedstawiciele branży morskiej, eksperci, naukowcy, armatorzy oraz ministrowie zajmujący się gospodarką morską w swoich krajach. W czerwcu oczy światowej branży morskiej skierują się w stronę Szczecina.

Rejestracja na wydarzenie oraz więcej informacji tutaj >>>

rel (MGMiŻŚ)

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Newsletter