Inne

Gdy brak pomysłu na wakacje, z pomocą przychodzi Unity Line. Przewoźnik od wielu lat stawia na Skandynawię i zapewnia, że to rejon, w którym można doskonale wypocząć (bo i przyrody dużo, i turystów mało). Na nadchodzący sezon przygotował oferty, które warto rozważyć podczas planowania urlopu. 

Wśród propozycji są m.in. indywidualne wyjazdy na wyspę Bornholm, a także w pełni zorganizowane wycieczki grupowe do Szwecji i Danii. Ich wybór jest całkiem pokaźny, ale szczególną uwagę przyciągają dwie nowości w zestawie – wyjazd do Kivik – jabłkowego raju, oraz wyprawa śladami wikingów. Brzmi ciekawie? Sprawdźmy szczegóły.

OFERTA INDYWIDUALNA - Majorka Północy

Tak właśnie nazywany jest Bornholm. Ze względu na duże nasłonecznienie i niemalże śródziemnomorski klimat. Świetna pogoda zachęca do plażowania – pod tym względem warto wybrać się szczególnie na południowo-wschodni brzeg wyspy. A gdy się znudzimy wypoczynkiem biernym, bez problemu możemy przerzucić się na aktywny. Wyspa idealnie nadaje się do zwiedzania (ruiny zamku Hammershus, rotundowe kościoły z XII wieku) i uprawiania sportów, takich jak golf, wędkarstwo, nurkowanie czy windsurfing.

Najbardziej na Bornholmie rozpieszczani są jednak rowerzyści. Ponad 230 kilometrów dróg rowerowych, co ważne – wygodnych i dobrze oznaczonych, robi swoje. A rower bez problemu zabierzemy promem Unity Line. Trasa na Bornholm wiedzie przez szwedzkie Ystad, gdzie następuje przesiadka na katamaran do Rønne. Oba środki transportu są w cenie jednego biletu, w ramach oferty „Rejsy na Bornholm”. Koszt takiego biletu zaczyna się już od 414 zł w obie strony. 

Choć Bornholm szczególnie chętnie wybierany jest przez rowerzystów, Unity Line ma w swoich zasobach propozycje także dla tych, co na wyspę chcą się dostać pieszo bądź samochodem. Wielbiciele pieszych wędrówek zapłacą za bilet tam i z powrotem od 402,50 zł, zmotoryzowani mogą przewieźć swój samochód (a w nim 4 osoby) od 1771 zł. Dla każdego coś wygodnego. 

OFERTA GRUPOWA - Kraina szwedzkiej szarlotki

Czy poczciwa szarlotka może jeszcze czymś zaskoczyć? Aby odpowiedzieć na to pytanie, trzeba spróbować jej szwedzkiej wersji w Kivik. To miejscowość wyjęta wręcz z wiersza „Entliczek-pentliczek” – jest tam wszystko co jabłkowe. W tutejszym muzeum prezentuje się owocową historię, w sklepie sprzedawane są soki, dżemy i cydry, a w pobliskim sadzie można się doliczyć aż 70 gatunków jabłoni.

Program wycieczki Unity Line jest równie bogaty, jak sady w Kivik. Obejmuje wiele ciekawych miejsc południowej Szwecji. Jednym z nich jest położony tuż nad brzegiem morza tajemniczy krąg wikingów Ales Stenar. Kolejny w kolejce jest Lund, gdzie na zwiedzenie czekają okolice uniwersytetu i najstarsza katedra w Szwecji. W planie znajdują się również miasta Malmö i Ystad. Symbolem pierwszego jest skręcony wieżowiec Turning Torso, drugie kojarzone jest z zabudową szachulcową i… fikcyjnym detektywem Kurtem Wallanderem.

Wycieczka „Szwedzka szarlotka – Kivik” skierowana jest do grup liczących 40-49 uczestników. Jej szczególną zaletą jest to, że jest w pełni zorganizowana. W cenie od 495 zł za osobę otrzymuje się bilet na prom (obejmujący miejsce w kabinie oraz wyżywienie), przejazdy autokarem na całej trasie, bilety wstępu oraz opiekę przewodnika. I oczywiście słynne ciasto… 

OFERA GRUPOWA - Z wikingiem pod rękę

W wielu filmach wikingowie to nieokrzesani barbarzyńcy, którzy noszą hełmy z rogami i krwawo rozprawiają się ze swoimi wrogami. W rzeczywistości częściej nosili wełniane czapki, trudnili się handlem i – jak na owe czasy – bardzo dbali o czystość. Wyruszając z Unity Line śladami skandynawskich wojowników, można obalić dużo więcej stereotypów.

„Z wikingiem pod rękę” to oferta dla grup 40-49-osobowych. Każdemu uczestnikowi zapewnia się pełen pakiet: rejs wraz z noclegiem i posiłkami oraz wszystkie elementy wycieczki objazdowej – od wygodnego autokaru po wykwalifikowanego pilota, który przytoczy wiele ciekawych anegdot sprzed wieków.

Opowieść obejmie tereny Szwecji i Danii. Rozpocznie się przy kamiennych monumentach Ales Stenar w pobliżu Kåsebergi, następnie przeniesie się do dawnej osady wikingów – Trelleborga, i zatrzyma się na dłużej w wiernie zrekonstruowanej wiosce Foteviken. Na zakończenie Muzeum Łodzi Wikingów w duńskim Roskilde. Atrakcyjny program zwiedzania jest dostępny od 650 zł za osobę.

Jak pojechać do Skandynawii? 

Oferty wakacyjne opisane są szczegółowo na stronie www.unityline.pl. Wszelkich niezbędnych informacji udzielą również doradcy Unity Line. Poniżej znajdują się dane kontaktowe:

- oferta indywidualna

+48 801 989 771; +48 91 88 02 909

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.;

- oferta grupowa

+48 91 35 95 877; + 48 91 35 95 679 

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Szwecja i Dania są na wyciągnięcie telefonu!

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.4724 4.5628
EUR 4.633 4.7266
CHF 4.7706 4.867
GBP 5.4757 5.5863

Newsletter