Inne

Już za miesiąc, w dniach 13-15 czerwca br., w Szczecinie odbędą się Światowe Dni Morza 2018 - najważniejsze morskie święto agendy ONZ ds. żeglugi morskiej - Międzynarodowej Organizacji Morskiej (IMO). Wydarzenie organizowane jest corocznie w jednym z krajów - członków IMO. W roku jubileuszowym, swojego 70-lecia, IMO wybrało Polskę na miejsce obchodów.

Polską edycję Światowych Dni Morza organizuje Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej we współpracy z organizacją nonprofit - Fundacją Pro Publico Mare. Motywem przewodnim Światowych Dni Morza Szczecin 2018 będzie: "IMO 70: Nasze dziedzictwo - lepsza żegluga dla lepszej przyszłości".

W Światowych Dniach Morza w Szczecinie będzie uczestniczyć ok. 800 gości z kraju i zagranicy, w tym trzystu o randze specjalnej, m.in. sekretarz generalny IMO Kitack Lim, ok. 30 ministrów ds. gospodarki morskiej z całego świata, przedstawiciele rządu, parlamentarzyści oraz władze samorządowe.

Światowe Dni Morza to przede wszystkim oficjalne obrady i konferencje poświęcone tematyce morskiej. Podczas tych spotkań będzie możliwość osobistych rozmów z najważniejszymi gośćmi z kraju i zagranicy, uczestniczącymi w ŚDM.

Polskiej edycji ŚDM towarzyszyć będzie także szereg towarzyszących imprez kulturalnych i edukacyjnych skierowanych do lokalnej społeczności oraz turystów.

Osoby związane z branżą morską, które chciałby wziąć udział w tym najważniejszym od lat w Polsce święcie Ludzi Morza serdecznie zapraszamy do rejestrowania się na stronie: www.worldmaritimedaypoland.org.

rel (Fundacja Pro Publico Mare)

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Newsletter