Inne

W sobotę 23 czerwca wieczorem, w Gdyni po raz drugi popłynie Żeglarska Parada Świętojańska. Pomorski Związek Żeglarski zaprasza do wysyłania zgłoszeń.

Pierwszy raz parada została zorganizowana w 2017 roku z okazji Święta Morza i zgromadziła na wodach Zatoki Gdańskiej kilkudziesięciu żeglarzy na jedenastu jachtach. W tym roku pomorscy żeglarze ponownie będą mogli wziąć udział w tej niecodziennej inicjatywie.

Parada rozpocznie się w sobotę 23 czerwca o godzinie 22. Zgromadzone na wysokości mola w Orłowie jachty popłyną wzdłuż wybrzeża do gdyńskiej mariny. O 22.30 wszystkie jednostki ustawią się na wysokości plaży w Śródmieściu, gdzie będą trwały obchody Nocy Świętojańskiej – koncerty Cudawianki, i odpalą race. O godzinie 23 rozpocznie się spotkanie integracyjne dla uczestników parady.

Skipperzy jachtów chętni do wzięcia udziału w II Żeglarskiej Paradzie Świętojańskiej powinni wysłać wypełniony formularz zgłoszeniowy do Jerzego Jałoszewskiego (tel. 604-543-210, e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).

Regulamin parady

Formularz zgłoszeniowy

Organizatorem II Żeglarskiej Parady Świętojańskiej jest Pomorski Związek Żeglarski, a głównym partnerem miasto Gdynia.

Tekst: Jędrzej Szerle

Foto: Tadeusz Lademann

1 1 1 1