Inne

Są jeszcze wolne miejsca w programie „Senior na fali”. W jego ramach wszyscy gdynianie w wieku 55+ mogą wziąć udział w warsztatach marynistycznych oraz wypłynąć w rejs po zatoce. 

W projekcie mogą wziąć udział zarówno osoby doświadczone, jak i takie które nie miały wcześniej styczności z morzem. Warsztaty odbywać się będą do 13 kwietnia. Można się na nie zgłaszać do ostatniej chwili, ale nie ma co czekać na ostatni termin, bo ilość miejsc jest ograniczona. Rejsy zatokowe ruszą 7 maja. Seniorzy będą mieli do wyboru rejs poranny lub popołudniowy. Każdy z nich będzie trwać około 4 godzin. 

- Uczestnicy programu będą mieli okazję poznać podstawy wiedzy i umiejętności żeglarskich, a także wypłynąć w kilkugodzinny rejs zatokowy, na jachcie na którym będą pełnić rolę załogi – mówi Weronika Nadzikiewicz z Centrum Wychowania Morskiego ZHP w Gdyni. – Same warsztaty są nowością w stosunku do ubiegłych lat. Uczestnicy będą mogli na nich poznać budowę statku, zasady obowiązujące na wodzie, w tym związane z bezpieczeństwem. Mamy nadzieję, że to zachęci jeszcze większą liczbę osób do wypłynięcia na morze – dodaje.

Zgłosić się mogą wszyscy mieszkańcy Gdyni, w wieku 55 lat i starsi. W każdym rejsie będzie mogło wziąć udział do 8 osób. Rejsy będą odbywać się na jachcie Warszawska Nike.

- Jacht jest stabilny, dzięki wysokiej wolnej burcie, żegluga jest zwykle sucha i zawsze bezpieczna. Obszerne pomieszczenia dla załogi pozwalają na wygodną żeglugę i pewien rodzaj komfortu dla załogi - mówi Leszek Szulc, kapitan rejsów.

Warszawska Nike to jacht harcerzy ze Stołecznej Chorągwi ZHP. Został zwodowany i podarowany harcerzom na początku lat 80. przez ówczesnego prezydenta Warszawy. Aktualnie cumuje w gdyńskiej marinie i służy gdynianom m.in. do organizowania rejsów dla seniorów.

Warsztaty odbywać się będą w następujących godzinach: 

Środa (11.04): 

I-12:00-13:30 

II-14:00-15:30 

Czwartek (12.04): 

I- 15:30-17:00 

II- 17:00-18:30 

Piątek (13.04): 

I-12:00-13:30 

II-14:00-15:30

Informacje i zapisy na warsztaty na stronie internetowej www.cwm.edu.pl, mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oraz telefonicznie 665 859 666.

Zapisy na konkretne Rejsy odbywać się będą w czasie warsztatów.

Gdynia.pl / Lechosław Dzierżak

1 1 1 1