Magazyn branży morskiej

Zamów już dziś. Darmowa dostawa

kup teraz

Inne

Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni zaprasza na spotkanie „Kobiety w marynarskich mundurach” w ramach cyklu „Nasze sygnały”. 

O historii i współczesnej roli kobiet w polskiej Marynarce Wojennej – 75 lat od rozkazu Ministra Obrony Narodowej, umożliwiającego służbę kobiet w morskim rodzaju Sił Zbrojnych – opowiadać będą m.in. kobiety w służbie zawodowej oraz podchorążowie Akademii Marynarki Wojennej.

Program spotkania:

- Pomocnicza Morska Służba Kobiet - formacja utworzona w Wielkiej Brytanii podczas II wojny światowej. Multimedialna prezentacja opowiadająca o powstaniu i działalności PMSK w latach 1943-1947 

- Oficerowie, podoficerowie, podchorążowie, marynarze – kobiety w Marynarce Wojennej współcześnie. Prezentacja wsparta multmediami ukazująca udział kobiet w realiach polskiej Marynarki Wojennej - od podchorążych Akademii Marynarki Wojennej, po służbę na okrętach, jednostkach lądowych, lotnictwie MW, w misjach zagranicznych.

„Kobiety w marynarskich mundurach”, 8 marca 2018 r., godz.17.00, MMW Gdynia, ul. Zawiszy Czarnego 1B, sala audytoryjna, MMW Gdynia, ul. Zawiszy Czarnego 1 B, sala audytoryjna, wstęp wolny.

rel (Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni)

1