Inne

W siedzibie Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej odbyło się drugie posiedzenie Komitetu Programowego rejsu żaglowca Dar Młodzieży, którego celem będzie uczczenie setnej rocznicy odzyskania niepodległości Rzeczpospolitej Polskiej.

W spotkaniu Komitetu Programowego uczestniczyli przedstawiciele Ministerstw, m.in.: Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Środowiska, Obrony Narodowej, Rolnictwa, Edukacji Narodowej i inne. Obecny był również dyrektor Krajowego Biura Organizacyjnego Światowych Dni Młodzieży ks. Emil Parafiniuk oraz prezes Polskiej Organizacji Turystycznej, Robert Andrzejczyk. Posiedzeniu przewodniczyła Anna Moskwa, podsekretarz stanu w MGMiŻŚ.

Minister Anna Moskwa podsumowała konkurs, w ramach którego zostało wyłonionych 400 laureatów, którzy wyruszą w rejs dookoła świata.

Tematem wiodącym spotkania były jednak kwestie dotyczące koncepcji wydarzeń w wybranych portach, do których zawinie Dar Młodzieży oraz możliwości włączenia się innych resortów w promocję inicjatywy Rejs Niepodległości.

Czytaj także: 100 dni do Rejsu Niepodległości

rel (MGMiŻŚ)

+1 Do rejsu marsz ...
A pierwszy rejs na Morze Śródziemne, na uchodźczy szlak z Afryki do Europy. Z hasłami z tzw. Marszu Niepodległości. Niech ci, którzy pragną Europy zobaczą, że w katolickiej Polsce nie mają czego szukać.
17 luty 2018 : 18:17 Jato | Zgłoś

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Newsletter