Inne

Fragment klifu, który osunął się na plażę w Gdyni leży w granicach rezerwatu przyrody Kępa Redłowska. W związku z tym dla zachowania naturalnych procesów brzegowych na tym terenie nie prowadzi się działań ochrony brzegu.

Wynika to z zarządzenia nr 6/2010 Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Gdańsku z dnia 7 kwietnia 2010 r. (Dz. Woj. Pomor. z 2010 nr 97, poz. 1897) w sprawie ustanowienia planu ochrony dla rezerwatu przyrody „Kępa Redłowska”, zgodnie z którym jednym z celów ochrony rezerwatu jest zachowanie naturalnych procesów zachodzących na brzegu morskim. Zakaz ingerencji dotyczy strefy przybrzeżnej morza wzdłuż rezerwatu w pasie o szerokości 500 m.

Jednak w związku z osunięciem się fragmentu skarpy Inspektorat Ochrony Wybrzeża Urzędu Morskiego w Gdyni rozmieścił wokół miejsca zdarzenia tablice informujące o potencjalnym zagrożeniu dla osób przebywających w pobliżu.

Na plażę w Gdyni Orłowie osunął się fragment klifu. Osuniecie nastąpiło na długości około 40 metrów. Na miejscu zdarzenia strażacy sprawdzili teren i wykluczyli możliwość przysypania ludzi przez piach.

rel (MGMiŻŚ)

Komentarze   

+1 skandal
To, iż nie zdobyto się na zabezpieczenie cypla klifu w Orłowie to skandal i błąd władz Gdyni. Czemu? Dlatego, że tylko przez ok 20 lat cypel cofnął się już o kilkanaście metrów, przez co Orłowo utraciło walor płytkiej zatoki chronionej przed falami i północnym wiatrem. A to właśnie sprawiło, że od niepamiętnych czasów była tam przystań rybacka. Dawniej z molo w Orłowie nie było widać Gdyni bo klif zasłaniał a teraz widać dobrze... Z powodu erozji kilka lat temu trzeba było wybudować falochron dla kutrów. Wielu uważa, iż nie powinno się ingerować w naturalne procesy ale w ten sposób utracimy JEDYNE takie miejsce w Trójmieście! Wstyd dla Gdyni a zwłaszcza dla p Szczurka! Ciekawe czy gdy zacznie się obsuwać skarpa przy byłym sanatorium które ma być odnowione, to też zakażą ingerencji? Ekoterroryści w natarciu. Nie wystarczą im erodujące klify Redłowa i Oksywia? Nie można było zrobić wyjątku dla tych kilkudziesięciu metrów?
16 luty 2018 : 10:21 Maciek o Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+1 szukanie winnych...!
ależ świetna okazja do ataku na Prezydenta Miasta....każda sposobność jest dobra by ludziom - znaczy wyborcom w głowach MĄCIĆ... A naucz się Pan poprawnie datę pisać... lutego a nie luty...politykierze...
17 luty 2018 : 02:48 Maria Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
1 1 1 1

Źródło: