Inne

Już 4 marca wystartuje nowy program dokumentalny inspirowany Gdynią.

TVN Turbo wyemituje na swojej antenie „Port”. To program, który pokaże, jak wygląda praca w porcie morskim w Gdyni. Co dzieje się za jego zamkniętymi bramami? Z jakimi wyzwaniami i problemami mierzą się każdego dnia jego pracownicy? Już wkrótce każdy będzie mógł się o tym przekonać. 

„Port” to nowość w wiosennej ramówce TVN Turbo. Otworzy przed widzami zamknięte dla nich, do tej pory, miejsce. W programie będzie można zobaczyć port od kuchni i to, jak wygląda praca w nim.

– Chcemy zabrać naszych widzów w miejsce niedostępne na co dzień dla zwykłych ludzi. Port morski to potężna i skomplikowana machina, w której codzienna „praca” to prawdziwe wyzwanie – mówi Przemysław Kwiatkowski, szef TVN Turbo.

Głównym bohaterem programu jest port w Gdyni. To dziś trzeci co do wielkości port morski w Polsce. I to właśnie to miejsce zainspirowało twórców programu.  

– Szukając odpowiedniego miejsca do realizacji tej serii programu, nie było wątpliwości, że najlepszym wyborem będzie Port w Gdyni. Nie dość, że to jeden z największych tego typu obiektów w Polsce, to w dodatku miasto Gdynia pełne jest otwartych i pozytywnych ludzi, dzięki którym projekt ten mógł powstać – opowiada Przemysław Kwiatkowski, szef TVN Turbo.

W każdym odcinku nowej serii będzie można zobaczyć, z czym zmagają się setki zatrudnionych tam ludzi. Pracy i różnego rodzaju zadań do wykonania jest mnóstwo. Nurkowie badają poszycia kontenerowców, piloci wprowadzają je bezpiecznie do doków, a operatorzy dźwigów rozładowują cenne towary. Jest tam też główny gracz, od którego kaprysów bardzo wiele zależy – morze.

– Ten projekt z pewnością dostarczy naszym widzom wielu wrażeń, a to za sprawą prawdziwych bohaterów – pracowników portu, ich emocji i problemów, z którymi na co dzień muszą się mierzyć, a także ze względu na omawiane kwestie techniczne i ciekawostki związane ze skomplikowanymi procedurami i ogromnymi statkami obsługiwanymi przez port – mówi Przemysław Kwiatkowski, szef TVN Turbo.

Producenci programu zdecydowali, że pokażą w nim właśnie funkcjonowanie portu, bo to organizm, który tętni życiem przez dwadzieścia cztery godziny na dobę, siedem dni w tygodniu. Praca odbywa się w systemie trójzmianowym. Tam wszystko musi funkcjonować perfekcyjnie. Nie jest to łatwe na tak dużej powierzchni, która wynosi ponad dziewięćset trzydzieści siedem hektarów i posiada około czterdziestu stanowisk dla statków.

Premierę „Portu” w TVN Turbo zaplanowano na niedzielę, 4 marca o godz. 11.30.

Gdynia.pl

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.2529 4.3389
EUR 4.5575 4.6495
CHF 4.4327 4.5223
GBP 5.3466 5.4546

Newsletter