Inne

WISTA Poland należy do założonego w 1974 roku, międzynarodowego stowarzyszenia WISTA (Woman’s International Shipping and Trading Associatin), które ma na celu rozwijać wzajemne wspieranie się i współpracę kobiet piastujących kierownicze stanowiska we wszystkich sektorach przemysłu i transportu morskiego. 

- WISTA ma obecnie 3000 członkiń na świecie, z czego w Polsce jest ich około 30 - mówi współzałożycielka WISTA Poland, Wanda Dobrowolska-Parfieńczyk, obecna prezes stowarzyszenia, po czym dodaje, że stowarzyszanie nastawione jest na wsparcie kobiet w ściśle zdominowanej przez mężczyzn branży: – Wspieramy się, spotykamy się, uczymy się, uczestniczymy w wydarzeniach branżowych podnosząc wiedzę członkiń. Niejednokrotnie robimy też wspólne interesy. Działalność stowarzyszenia nie tylko zwiększa świadomość na temat roli kobiet w branży, ale również pozwala na skuteczny networking. 

Tegoroczne spotkanie, które odbyło się 17 stycznia w hotelu Best Western Plus Arkon Park Hotel, tak jak w poprzednich latach, zainaugurował profesor Dariusz Filar, nauczyciel akademicki Uniwersytetu Gdańskiego oraz członek Rady Polityki Pieniężnej w latach 2004-2010. Tematem jego wystąpienia były „Źródła i perspektywy wzrostu gospodarczego w Polsce”, które pozwoliły przybliżyć sytuację gospodarczą w kraju na tle gospodarki europejskiej oraz wysnuć ostrożne prognozy na przyszłość. 

Podczas noworocznego spotkania omówiono również działalność i inicjatywy podjęte przez członków WISTA w roku ubiegłym, oraz poczyniono plany na kolejne miesiące. Goście mieli również przyjemność porozmawiać z gościem specjalnym tegorocznego spotkania, konsulem generalnym Republiki Generalnej Niemiec w Gdańsku, Cornelią Pieper oraz posłuchać szant w wykonaniu zespołu muzycznego ELIMER Family.   

rel (Enamor)

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Newsletter