Inne

W dniu 15 stycznia Akademię Morską w Szczecinie odwiedzili przedstawiciele z Zhejiang Ocean University w południowo-wschodnich Chinach. Po wzajemnej prezentacji, uczestnicy spotkania podjęli rozmowy o możliwych formach współpracy, przede wszystkim w obszarze dydaktyki.

Jedną z propozycji, przyjętą pozytywnie przez obie strony jest pomysł uruchomienia wspólnego programu nauczania na poziomie magisterskim, po ukończeniu którego absolwent otrzymywałby dwa tytuły magistra – Akademii Morskiej w Szczecinie oraz Zhejiang Ocean University. Zaproponowane zostało również zainicjowanie wymiany studenckiej w ramach umowy bilateralnej. Spotkanie zakończyło się podpisaniem porozumienia o współpracy, w którym podsumowane zostały plany odnośnie dalszych działań. Po zakończeniu części merytorycznej goście zwiedzili Uczelnię oraz odbyli krótką wycieczkę po Szczecinie. 

ZJOU jest jednym z pięciu uniwersytetów w Chinach zajmujących się kształceniem kadr morskich, studiuje w nim ok 14 500 studentów, choć oczywiście nie wszyscy w tym zakresie. Oprócz kierunków związanych z morzem, ZJOU oferuje również szeroki wachlarz kierunków: od ekonomii, sztuki, pedagogiki aż po medycynę. Kampus akademicki w mieście Zhoushan, malowniczo położony na wyspach archipelagu Zhoushan, posiada bogatą bazę dydaktyczno-naukową oraz szereg udogodnień dla studentów. 

rel (Akademia Morska w Szczecinie)

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.3589 4.4469
EUR 4.6016 4.6946
CHF 4.4852 4.5758
GBP 5.4425 5.5525

Newsletter