Inne

Największą atrakcją tegorocznych licytacji w aukcjach WOŚP jest możliwość kupna jachtu Still Crazy 2, który na przełomie 2016 i 2017 roku przepłynął Atlantyk w regatach „Setką przez Atlantyk”, pod patronatem Żeglarskiego.info.

Pięciometrowy Still Crazy 2, typu Setka, został zbudowany w 2015 roku specjalnie do wyścigu „Setką przez Atlantyk 2016”. Adam Hamerlik i Aleksander Hanusz pokonali na nim trasę z portugalskiego Sagres na Teneryfę i stamtąd na Martynikę, w ciągu 34 dni, 16 godzin i 41 minut.

– W trakcie blisko dwuletnich przygotowań do startu spotkaliśmy niesamowite osoby, które całkiem bezinteresownie pomagały nam i wspierały w różny sposób na niemal każdym etapie projektu – tłumaczą Adam Hamerlik i Aleksander Hanusz. – Jedne przekazały nam sprzęt i wyposażenie dla naszego malutkiego bolidu, inne zakasywały rękawy i pomagały przy jego budowie. Pomysłem na uhonorowanie tych wszystkich wspaniałych ludzi było przekazanie jachtu na WOŚP. Pomagając innym, przynajmniej częściowo spłacimy dług zaciągnięty u tych, którzy zaoferowali nam wsparcie, często nie oczekując niczego w zamian.

Licytacja Still Craz 2 jest dynamiczna. W poniedziałek przed południem brało w niej udział trzynaście osób, a najwyższa oferta wynosiła 4494 zł.

Jak co roku w aukcjach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy bierze udział Yacht Klub Stal Gdynia, który wystawił na licytację jednodniowy rejs jachtem Copernicus, uczestnikiem wokółziemskich regatach Whitbread Round The World Race w latach 70.

– Rejs jest całodzienny, dla siedmiu osób – mówi Kajetan Kilanowski, komandor YK Stal Gdynia. – Tradycyjnie na wszystkich czekają drożdżówki i kawa. Trasę dopasujemy do uczestników – w zeszłym roku popłynęliśmy na Hel, można było też odwiedzić Fokarium.

W licytacji bierze udział dziewięć osób, a przebić trzeba cenę 207,50 zł.

Oprócz pływania rekreacyjnego wygrać można również udział w regatach. Taką właśnie propozycję ma załoga jachtu Bakoma, klasy Micro. Żeby spędzić cały dzień na pokładzie i przeżyć sportowe emocje trzeba obecnie przebić kwotę 305 zł.

Do wylicytowania są również m.in. kolonie żeglarskie w Rynie na Mazurach i szkolenie żeglarskie w Olsztynie.

Więcej licytacji znaleźć można na stronie: aukcje.wosp.org.pl

rel (Żeglarski.info / PoZŻ)

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Newsletter