Inne

Rozpoczął się wokółziemski rejs Ireneusza Chwołka, wrocławskiego kapitana jachtowego i podróżnika. Wczoraj, 2 stycznia wypłynął z portu w Santa Cruz na Teneryfie.

Rejs rozpoczął się o godzinie 16.45 czasu lokalnego. Żeglarz, z ponad 20-letnim doświadczeniem na morzach i oceanach, chce ustanowić nowy rekord w samotnym żeglarstwie dookoła globu na 24-metrowej, jednokadłubowej jednostce - Chief One, zbudowanej w stoczni Palmer Johnson w Stanach Zjednoczonych w 1984 roku. Będzie to pierwszy samotny rejs na tak dużym jachcie. 

Ireneusz Chwołka planuje przepłynąć dystans około 21 600 mil morskich w 100 dni, przez Morze Bałtyckie, Morze Północne i Ocean Atlantycki na trasie: Wielka Pętla na trasie Wyspy Kanaryjskie, równik, dookoła bieguna południowego, równik, Wyspy Kanaryjskie.

Tutaj można śledzić podróż Ireneusza Chwołka >>> 

AL, chiefone.eu

Komentarze   

-2 Propozycja
A może znajdzie się ktoś odważny i opłynie Antarktydę i dowiemy się jak w końcu wygląda ziemia ,opłyniecie w sumie nie dużego kontynentu Antarktydy na ziemi globie to mały dystans ale opłynięcie obwodu Antarktydy na płaskiej ziemi to już nie przelewki to ponad 60 tyś km
03 styczeń 2018 : 09:52 taka prawda Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś