Inne

Spektakularne konstrukcje łączące ze sobą dwa brzegi rzeki lub oddalone krańce cieśnin to znakomity dowód na to, jak człowiekowi udało się zapanować nad siłami natury. Morską toń przekraczaną kiedyś za pomocą tratwy czy promu dziś możemy przejść suchą stopą i to bez żadnego ryzyka. Tak jak statki umożliwiają nam odległe podróże do miejsc, które kiedyś wydawały się nierealne, tak mosty przybliżają nam to, co znajdowało się na wyciągnięcie ręki, a było jednak tak nieosiągalne. Efektowne obrazy z najsłynniejszymi konstrukcjami staną się zachwycającą dekoracją wnętrza. 

Wiele znanych na całym świecie metropolii słynie nie tylko z zabytków, nowoczesnych wieżowców czy punktów widokowych. Ich znakiem rozpoznawczym są także mosty, z których wiele stało się nie tylko wizytówką miasta, ale także elementem szeroko rozumianej popkultury. Doskonałym przykładem jest Golden Gate Bridge biegnący nad cieśniną Golden Gate i łączący San Francisco z hrabstwem Marin. Jego efektowna, czerwona sylwetka pojawiła się w wielu kultowych serialach i filmach między innymi w słynnym „Zawrocie głowy” Alfreda Hitchcocka. Taki obraz – most zaprezentowany na tle malowniczego nieba lub bezkresnej morskiej toni, po której przepływa statek – stanie się unikatową ozdobą salonu zamieniając zwykłe wnętrze w efektowną aranżację. 

Co zyskamy decydując się na taką dekorację w naszym salonie? Nie tylko zachwycający widok, który będzie nam towarzyszył każdego dnia, ale także morski akcent, który z pewnością spodoba się każdemu wilkowi morskiemu, który spędza akurat czas na lądzie w zaciszu swojego domu. Szeroki wybór wzorów sprawia, że każdy bez trudu znajdzie pasujący do swojego wnętrza obraz. Most Brookliński, Golden Gate Bridge, a może monumentalny Most Łańcuchowy w Budapeszcie? Zobaczmy, jakie przedstawienia są najciekawsze. 

Most z marynistycznego pejzażu

Na szczególną uwagę zasługuje zwłaszcza jeden konkretny obraz. Most przyjmuje na nim formę artystycznego dzieła, a cała kompozycja do złudzenia przypomina akwarelę, temperę lub farby olejne. Obrazy przywodzące na myśl malarstwo marynistyczne, gdzie pomiędzy statkami lub żaglówkami jawi się sylwetka znanego  mostu będą wyglądać znakomicie w tradycyjnej aranżacji salonu. Tutaj wybór przedstawienia zależy tylko i wyłącznie od nas. Możemy zdecydować się na niewielką kameralną konstrukcję lub sięgnąć po kultowy obiekt, który każdy rozpozna już na pierwszy rzut oka. W nieco romantycznym wystroju doskonale sprawdzi się toskański most Ponte della Maddalena nazywany także Ponte del Diavolo, a do nowoczesnej aranżacji polecamy graficzny wzór ukazujący Manhattan Bridge odznaczający się surową, industrialną formą.

Detal dla miłośników konstrukcji

Umysłom ścisłym zainteresowanym budową statków i zasadami techniki jakie rządzą tą dziedziną z pewnością spodoba się nasz kolejny obraz. Most to niezwykle skomplikowana konstrukcja do stworzenia której potrzeba nie lada wiedzy. Bez względu na to, czy jest to most łukowy, wiszący, linowy czy wantowy musi spełniać jedno podstawowe kryterium – musi być bezpieczny. Przedstawienia skupiające się na detalach konstrukcji to niezwykle oryginalna dekoracja wnętrza. Zamiast całej sylwetki wystarczy, że na płótnie znajdzie się charakterystyczne ostrołukowe przeprucie Mostu Brooklińskiego, wysoki na 90 metrów pylon warszawskiego Mostu Świętokrzyskiego lub ażurowa, łukowa konstrukcja Sydney Harbour Bridge. Takie przedstawienia nabiorą wyjątkowego, minimalistycznego charakteru, gdy zdecydujemy się na czarno-białe, artystyczne fotografie. 

W mieście czy na łonie natury?  

Działalność człowieka ma coraz szerszy zasięg i trudno znaleźć już naprawdę dzikie obszary, w których nie zaznaczyliśmy swojej obecności. Widać to nawet w odległych dżunglach i lasach podzwrotnikowych, a świetną ilustracją jest także przygotowany przez nas obraz. Most linowy rozciągający się nad gęstymi koronami drzew wprowadzi do pokoju nie tylko zachwycająca przyrodę, ale także energetyczną dawkę zieleni, która ożywi nawet stonowany wystrój. Na szczególną uwagę zasługują zarówno mosty znajdujące się w Parku Narodowym Volcan Arenal w Kostaryce, jak i zapierające dech w piersiach konstrukcje w Hondurasie. Miłośnikom cywilizacji i nowoczesności polecamy z kolei wspomniane już wcześniej budowle: Most Brookliński lub Tower Bridge zaprezentowane na tle wielkiego miasta. Bardzo efektownie prezentują się nocne panoramy podświetlone setkami kolorowych punkcików. 

Na otaczające nas mosty, nie tylko te najsłynniejsze i największe, możemy spojrzeć jak na coś więcej, niż tylko praktyczną konstrukcję, która ułatwia nam życie codzienne. Oryginalna, wymyślna forma, zaskakująca kolorystyka czy zabytkowa technika wykonania – to wszystko sprawia, że ta, wydawałoby się zwykła budowla, może być także niezwykle atrakcyjną dekoracją naszego wnętrza.

Sklep Myloview

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 3.8699 3.9481
EUR 4.2131 4.2983
CHF 4.337 4.4246
GBP 5.0029 5.1039

Newsletter