Inne

Podchorąży Anna Żelazna wywalczyła srebro w regatach Admiral's Cup. Zawody odbyły się w dniach 3-8 grudnia, a organizatorem była Akademia Marynarki Wojennej Indii.

Akademię Marynarki Wojennej, już po raz drugi na tych regatach, reprezentowało dwoje podchorążych: wspomniana Anna Żelazna oraz Karol Kukulski. Do rywalizacji zostało zgłoszonych 56 zawodników reprezentujących 28 państw. Opiekunem polskich zawodników był kpt. mar. Łukasz Teległów.

Ze względu na warunki hydrometeorologiczne (przejście cyklonu) organizatorzy zdecydowali się na zmianę miejsca rozgrywania regat na wewnętrzny akwen, który swoimi rozmiarami zbliżony jest do Zatoki Puckiej.  

Żeglarze rywalizowali na łódkach olimpijskiej klasy Laser. Nasi podchorążowie godnie reprezentowali Akademię nie tylko na płaszczyźnie sportowej, ale również podczas ceremonii otwarcia i zamknięcia oraz codziennej integracji z żołnierzami Marynarek Wojennych całego świata. W wolnym czasie poznawali kulturę indyjską oraz zasady funkcjonowania uczelni gospodarzy. Praca jaką zawodnicy wykonali na wodzie zaowocowała satysfakcjonującymi rezultatami. Na wyróżnienie zasługuje zdobycie srebrnego medalu w kategorii kobiet przez pchor. Annę Żelazną.

Całość zawodów przebiegała w miłej, sportowej atmosferze czego owocem jest zapewnienie o zaproszeniu naszej reprezentacji na kolejne zawody organizowane w poszczególnych krajach. Oprócz rywalizacji na wodzie ważnym aspektem była także integracja żołnierzy oraz wymiana doświadczenia regatowego. Z całą pewnością udział w zawodach tak dużej rangi przyniósł dużo nieocenionego doświadczenia naszym żeglarzom. Przez cały pobyt w Indiach podchorążowie doskonalili się w zakresie taktyki regatowej, obserwacji warunków hydrometeorologicznych oraz bezpiecznego pływania w grupie.

rel (Akademia Marynarki Wojennej)

1 1 1 1

Newsletter