Inne

Żuraw TTS Colibri™ 3-D z dynamiczną kompensacją ruchu został zakwalifikowany do nagrody "Innovation of the Year". 

Nagrodę przyznaje renomowany magazyn Offshore Support Journal za innowacyjny produkt, system lub usługę, która znacząco przyczynia się do projektowania, budowy lub/i funkcjonowania statków typu OSV (Offshore Support Vessel).

Jak czytamy w komunikacie Ulstein Group, TTS Colibri™, w porównaniu z innymi rozwiązaniami dostępnymi na rynku, jest wyjątkowy. Maszyna, opracowana przez norweskie koncerny Ulstein Group i TTS Group, dodaje nowych możliwości żurawiowi, który utrzymuje swoją funkcjonalność jako żuraw offshore, łącznie z pracami głębokowodnymi. Ale to, co naprawdę czyni ten system wyjątkowy to przełomowa technologia „anti-sway”, która pozwala złagodzić ruchy spowodowane wiatrem, działające bezpośrednio na ładunek. 

Rozwiązanie dostępne jest w trzech różnych rozmiarach - o unosach 1 t, 3 t i 7 t. Pierwszy kontrakt dotyczy wersji 1 t, gdzie sam żuraw ma możliwość podniesienia 3 t z opcją modernizacji do 10 t.

Technologia Colibri™ może być stosowana już w istniejących żurawiach, dzięki czemu firma jest w stanie zaoferować właścicielom statków większą elastyczność dla już istniejącej floty. 

TTS Group to międzynarodowa korporacja, która dostarcza systemy przeładunkowe dla przemysłu morskiego i offshore. TTS jest jednym z trzech największych dostawców na świecie w swoim wyspecjalizowanym segmencie.

Norweska spółka Ulstein Group swoją działalność rozpoczęła już w 1917 roku i specjalizuje się m.in. w projektowaniu statków i obiektów pływających oraz ich budowie.

Swój głos na TTS Colibri™ (lub projekty konkurencyjne) można oddać tutaj >>>

AL, rel (Ulstein Group)

Wiz.: Ulstein Group

1 1 1 1

Newsletter